Категорія
Новини
Дата

Росія запустила в Китаї виробництво ударних безпілотників – Reuters

1 хв читання

Росія створила в Китаї програму з розроблення та виробництва ударних безпілотників великої дальності, які може задіяти у війні проти України. Про це пише Reuters із посиланням на два джерела в європейській розвідці.

⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося. 

Долучайтеся до форуму!

Деталі

  • За проєкт відповідає дочірнє підприємство збройового концерну «Алмаз-Антей» – Іжевський електромеханічний завод «Купол», свідчать передані агентству документи. 
  • У своїх звітах для міноборони РФ підприємство повідомляло, що із допомогою китайських фахівців розробило і провело льотні випробування нової моделі ударного безпілотника «Гарпія-3». Дальність його польоту – 2000 км, корисне навантаження – до 50 кг.
  • «Купол» доповідав, що на одному із заводів у Китаї все готово для виробництва цих дронів у великих масштабах. Де саме в Китаї розташоване виробництво – у документах не сказано. Однак зазначається, що його площа займе 80 га і воно буде розраховане на випуск 800 дронів на рік.
  • Запуск ще однієї спільної з Китаєм розробки – ударного дрона REM 1 вантажопідйомністю до 400 кг – «Купол» анонсував протягом восьми місяців. REM 1 стане аналогом американського безпілотника Reaper, уточнює Reuters.
  • Два безпілотники «Гарпія-3» влітку цього року було доставлено в штаб-квартиру «Купола» в Іжевську. Це перший випадок із лютого 2022 року, коли з Китаю в Росію було поставлено цілі бойові безпілотники, кажуть співрозмовники агентства у розвідці. 

Контекст

Китайські компанії розробляють для Росії ударний безпілотник, схожий на іранський Shahed, повідомляли раніше джерела Bloomberg. Незадовго до цього на китайських оборонних сайтах зʼявилася інформація про розробку в країні ударного безпілотника-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за зовнішнім виглядом схожий на іранський дрон Shahed 136.

У травні під американські санкції потрапили 20 компаній, зареєстрованих у Китаї та Гонконгу. Ці підприємства, згідно із заявою США, експортували до РФ товари для створення безпілотників, а також допомагали Москві обходити західні санкції для отримання мікроелектроніки та інших технологій.

Китай з 1 липня посилив експортний контроль над продукцією, яка може використовуватися у військовій промисловості та товарах подвійного призначення. Таке рішення 30 травня ухвалило міністерство торгівлі КНР.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд