Категорія
Новини
Дата

Росія вже завдала Україні збитків на $120 млрд – Мінекономіки

Росія завдала українській інфраструктурі збитків на понад $119 млрд станом на 13 березня, заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Збитки, яких завдано українській інфраструктурі під час війни, майже досягли $120 млрд. Сума збитків зростає щодня з продовженням воєнних дій.
  • Мінекономіки почне підраховувати перші втрати ВВП України через війну з Росією у квітні, коли завершиться перший повний місяць з моменту переходу економіки у військовий режим. 
  • Збитки від бойових дій в Україні будуть рахувати за двома підходами: втрати ВВП та шкода, завдана інфраструктурі країни.

Контекст

Під час четвертого раунду переговорів з РФ 14 березня Україна хоче вимагати компенсація за руйнування.

«У нас же, на жаль, попри всі заяви про те, що удари завдаються лише по військовій інфраструктурі, удари завдавалися дуже часто і останнім часом особливо інтенсивно по цивільній інфраструктурі», – каже радник Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, на переговорах треба визначити, «коштом чого та коштом якого бюджету все це відновлюватиметься».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні