Категорія
Новини
Дата

Росіяни знищили птахофабрику Бахматюка в Чорнобаївці. Агрохолдинг «Авангард» оцінив втрати в $330 млн

Агрохолдинг «Авангард» Олега Бахматюка оцінює втрати внаслідок російської агресії приблизно в 12 млрд грн ($330 млн). Окупанти повністю знищили птахофабрику «Чорнобаївська» в Херсонській області, йдеться у пресрелізі агрохолдингу. 

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Через дії росіян фабрика, що була ключовим для Херсонщини виробництвом, розграбована і зруйнована, заявляють у компанії. Там наголошують, що через смерть 4,4 млн птахів ситуація в регіоні кваліфікується правоохоронними органами як екоцид, здійснений окупантами.
  • На початку березня птахофабрика «Чорнобаївська» залишилася без електропостачання, без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію. Від спраги й голоду загинуло близько 4,4 млн курей. 
  • У компанії заявляють, що загальні фінансові втрати агрохолдингу внаслідок російської агресії на поточний момент оцінюються приблизно в 12 млрд грн, або $330 млн. Зокрема, втрати від загибелі птиці складають близько 0,7 млрд грн, або $20 млн. Втрачений дохід від незнесеного яйця цією птицею склав близько 5,8 млрд грн, або $160 млн. Понівечене і вкрадене обладнання на суму близько 5,5 млрд грн, або $150 млн.
  • Фактичне знищення ключового для галузі виробництва призвело до нестачі курячих яєць в Україні і, як наслідок, підвищення цін, зазначили в агрохолдингу. 
  • Прокурори Херсонської обласної прокуратури наразі здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, що може спричинити екологічну катастрофу (ст. 441 КК України – екоцид), внаслідок збройної агресії РФ проти України та масового обстрілу ворожими військами смт Чорнобаївка. 

Контекст

Наприкінці жовтня в UkrLandFarming заявили, що готують проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи. За словами засновника агрохолдингу Олега Бахматюка, від початку повномасштабної війни UkrLandFarming втратив 160 000 га землі в зоні бойових дій, птахофабрику «Чорнобаївська» та «Чорнобаївка нова». За словами Бахматюка, розбомблена також птахофабрика «Ареал-Снігурівка» на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена. «Розбомблена Київська птахофабрика, пошкоджена Макарівська – вони теж не працюють», – наголосив він.

Бахматюк заявив, що «Авангард» упав на 60% від довоєнного обсягу виробництва яєць. У натуральному вигляді спад виробництва становить близько 100 млн штук яєць на місяць.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні