Категорія
Новини
Дата

Агрохолдинг Бахматюка готує позов до Росії на понад $1 млрд

Агрохолдинг UkrLandFarming готує проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи. Про це сказав його засновник, бізнесмен Олег Бахматюк в інтерв’ю ЕП.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Від початку повномасштабної війни агрохолдинг втратив 160 000 га землі, наголосив Бахматюк. Ці площі знаходяться в окупації та сірій зоні, де ведуться воєнні дії: у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, частині Запорізької та Харківської областей.
  • «На півдні ми втратили величезне управління на 140 000 га. Там було техніки на $80–100 млн, міндобрив та насіння ще на $90 млн. За нашими даними, усе це розграбоване, вся техніка вивезена», – розповів Бахматюк.
  • Крім того, у зоні окупації втрачені птахофабрики «Чорнобаївка» та «Чорнобаївка нова», де загинули 4,5 млн голів птиці.
  • За словами Бахматюка, розбомблена також птахофабрика «Ареал-Снігурівка» на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена. «Розбомблена Київська птахофабрика, пошкоджена Макарівська – вони теж не працюють», – наголосив він.
  • Бахматюк заявив, що «Авангард», який входить до структури UkrLandFarming, упав на 60% від довоєнного обсягу виробництва яєць. У натуральному вигляді спад виробництва становить близько 100 млн штук яєць на місяць.
  • «Ми готуємо сукупний позов до уряду Росії на $1–1,2 млрд за втратами групи. Найбільші збитки – це Чорнобаївська птахофабрика, де лише прямі затрати на її побудову сягали $400 млн», – заявив Бахматюк. Також до цієї оцінки входить втрачена техніка і землі на окупованій території. 

Контекст

У вересні стало відомо, що американський інвестиційний фонд Gramercy домігся арешту активів власника агрохолдингів UkrLandFarming та «Авангард» Олега Бахматюка. Американці звинувачують бізнесмена в шахрайстві.

Gramercy 7 грудня 2021 року подав скарги до федерального суду США та суду Кіпру на Олега Бахматюка та інвестбанкіра американського походження Ніколаса Піаццу. Фонд звинувачує їх у виведенні з агрокомпанії UkrLandFarming близько $1 млрд з метою не повертати боргів.

Загальна сума боргових зобовʼязань UkrLandFarming та іншої компанії Бахматюка «Авангард» перевищує $1,65 млрд. Близько $1,25 млрд з них – борг перед міжнародними кредиторами, решта – українським Ощадбанком та «дочкою» російського Сбербанку в Україні.

Пресслужба UkrLandFarming у грудні 2021 року опублікувала позицію компанії, суть якої – обидві сторони вели конструктивний діалог останні 2,5 року, але якщо треба судитися, вона готова.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні