Категорія
Новини
Дата

Російський Сбербанк не буде виплачувати дивіденди. Акції впали майже на 7%

Акціонери підсанкційного російського Сбербанку підтримали рекомендацію наглядової ради не виплачувати дивіденди за підсумками 2021 року, йдеться у заяві банку. Таким чином, дивіденди не виплачуватимуть уперше з 2000 року, пише «Коммерсантъ».

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Контекст

  • «Рекомендації ґрунтуються на положеннях дивідендної політики Сбербанку про врахування факторів впливу на капітал та можливості мати достатній запас міцності, а також на розпорядженні уряду РФ від 20 травня 2022 року», – йдеться у повідомленні.
  • Після цієї новини акції банку на Московській біржі у четвер впали майже на 7%. На момент публікації (13:44 за Києвом) папери Сбербанку коштували 127,87 руб. (-3,7%). 

Контекст

У 2021 році Сбербанк отримав рекордний прибуток – понад 1,2 трлн руб. Відповідно до дивідендної політики банку передбачено виплату акціонерам не менше 50% чистого прибутку за МСФЗ. У 2020 році Сбербанк спрямував на дивіденди 422,4 млрд руб.

21 травня російський уряд доручив Мінфіну не передбачати виплату дивідендів за 2021 рік на прості та привілейовані акції Сбербанку. За даними влади, це рішення дозволить забезпечити «стійке кредитування корпоративних клієнтів та фінансових організацій РФ». 

Згодом наглядова рада банку рекомендувала не виплачувати дивіденди та не розподіляти чистий прибуток. Крім того, центробанк порадив банкам до кінця поточного року не виплачувати дивіденди та бонуси.

Сбербанк та низка підконтрольних йому компаній потрапили під блокувальні санкції США, країн ЄС, а також Канади, Японії та Великої Британії. Крім того, ЄС у рамках шостого пакета санкцій відключив банк від міжнародної банківської системи платежів SWIFT.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні