Категорія
Новини
Дата

Санкційний завод «ПентоПак» російсько-грецького бізнесмена Саввіді продали на аукціоні за 103 млн грн

1 хв читання

Фонд державного майна України продав завод із виробництва упаковки для мʼясопереробної галузі «ПентоПак». Про це повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль на своїй Facebook-сторінці. Київське ТОВ «Лонікос» запропонувало за «ПентоПак» 103 млн грн і було єдиним на аукціоні.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • 9 червня 2024 року на аукціоні з продажу 100% державного пакета акцій заводу «ПентоПак» перемогло ТОВ «Лонікос». Ця компанія була єдиною на аукціоні і запропонувала ціну 103,1 млн грн – це на 1,2% більше за початкову ціну реалізації. 
  • ТОВ «Лонікос» сплатило гарантійний внесок у 20,3 млн грн, а протягом 20 днів має оплатити повну вартість лоту.

Контекст

Бенефіціарною власницею ТОВ «Лонікос», зареєстрованого в Києві, є мешканка Дніпра Лариса Ашкіназі, згідно з даними YouControl. За даними YouControl, збиток ТОВ «Лонікос» у 2023 році збільшився на 959% до 173 700 грн, а вартість її активів складає 12 млн грн.

У 2015 році Іван Саввіді публічно підтримав окупацію Криму. Крім того, федерація «Греки Росії», яку фінансує Саввіді, передавала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам на Донбасі.

Саввіді – власник грецького морського порту «Салоніки» та футбольного клубу «ПАОК». В Україні йому належали компанії «ПентоПак» та «Атлантіс-Пак Україна».

У лютому 2024 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід держави активів Івана Саввіді та його дружини Кіріякі, зокрема, і 100% корпоративних акцій ПрАТ «ПентоПак». Ці активи передані в управління АРМА.

За результатами 2023 року, виручка «ПентоПак» перевищила 181,6 млн грн порівняно з 174,5 млн грн у 2022-му. Активи компанії на кінець 2023 року – 203,7 млн грн. «ПентоПак» отримала збиток у 3,9 млн грн, свідчать дані YouControl.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні