Саудівська Аравія обвалить ціни на нафту до $50 за барель, якщо країни-члени ОПЕК+ і надалі порушуватимуть ліміти видобутку. Про це заявив міністр нафти СА, принц Абдельазіз бін Салман, пише 2 жовтня WSJ із посиланням на свої джерела. Падіння ціни до такого рівня може спричинити серйозні наслідки для нафтовидобувних країн, зокрема РФ.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- Під час телефонної конференції минулого тижня аравійський міністр енергетики виступив із попередженням, особливо наголосивши на ролі двох держав у порушенні обумовлених домовленостей.
- За словами співрозмовників видання, ідеться про Ірак, який у серпні перевищив квоти на 400 000 барелів на добу, та Казахстан, який готує плани нарощування виробництва на родовищі Тенгіз із видобутком у 720 000 барелів на добу.
- «Немає сенсу збільшувати обсяги виробництва, якщо для них немає місця на ринку. Деяким слід мовчати і дотримуватися своїх зобовʼязань перед ОПЕК+», – сказав один із делегатів.
- Картель планує обговорити питання про послаблення обмежень на видобуток у грудні.
Контекст
Саудівська Аравія як один із найбільших експортерів нафти має достатньо потужні ресурси, щоб впливати на ціни. Падіння цін до $50 може призвести до серйозних наслідків для нафтовидобувних країн із вищими витратами виробництва, таких як РФ.
26 вересня стало відомо, що Саудівська Аравія готова відмовитися від свого неофіційного цінового орієнтиру в $100 за барель нафти, оскільки готується збільшити видобуток, щоб не втрачати частку ринку.
Це може негативно вплинути на доходи бюджету Росії, чия нафта і так продається зі знижкою. На поточний рік у бюджет РФ закладена ціна Urals на рівні $70 за барель.
Але коли ціна Brent у першій половині місяця падала нижче $70, Urals торгувалася по $57–60 за барель.
Проєкт бюджету РФ на 2025 рік передбачає збільшення витрат на війну до рекордних 13,2 трлн рублів, що на 22% більше, ніж цьогоріч.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.