Найбільша приватна газова компанія РФ «Новатек» припинила роботу над перспективними проєктами з експорту скрапленого природного газу (СПГ) – «Мурманський СПГ» і «Обський СПГ» на тлі західних санкцій. Про це пише російське видання «Комерсант» з посиланням на обізнані джерела.
Санкції проти нафтогазового сектору РФ – важливий інструмент для стримування російської агресії. Вони мають значний вплив на російську економіку та здатність країни фінансувати війну.
Деталі
- «Новатек» зробив висновок, що всі майбутні СПГ-проєкти компанії опиняться під санкціями. Також поки незрозуміло, на якому майданчику будувати танкери льодового класу для арктичних проєктів, як їх фінансувати і як організовувати трейдинг.
- У цій ситуації в «Новатек» вирішили зосередитися на добудові «Арктик СПГ-2» і налагодженні відвантажень з проєкту.
- «Мурманський СПГ», що складається з трьох ліній по 6,8 млн т, і «Обський СПГ» на 6 млн т мали стати наступними проєктами компанії після «Арктик СПГ-2». При цьому «Мурманський СПГ» вважався найбільш перспективним, особливо в умовах санкційних обмежень, зазначило видання.
Контекст
Рада ЄС 24 червня затвердила 14-й пакет санкцій щодо Росії за агресію проти України. Обмеження націлені на високовартісні сектори російської економіки, такі як енергетика, фінанси та торгівля. Також Брюссель заявив, що посилив заходи, які ускладнюють обхід діючих санкцій ЄС.
Зокрема, новий пакет санкцій містить заборону на перевантаження російського СПГ на території ЄС для подальшого постачання його у треті країни. Заборона охоплює як перевалку з судна на судно, так і перевалку з судна на берег, а також перевантажувальні операції.
Запроваджуються обмеження на імпорт російського СПГ через термінали ЄС, які не підключені до системи природного газу.
ЄС також заборонив нові інвестиції та надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів СПГ, таких як «Арктик СПГ 2» і «Мурманськ СПГ».
Через санкції проєкт «Новатека» «Арктик СПГ-2», де вже запущено першу лінію, а другу готують до встановлення, стикнувся зі складнощами із відвантаженням сировини. Компанія планує перенести термін запуску третьої лінії заводу з 2026 на 2028 рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.