Категорія
Новини
Дата

СБУ заявила про ліквідацію корупційної схеми, пов’язаної із «зерновою угодою»

1 хв читання

Служба безпеки України (СБУ) та Офіс генпрокурора заявили про ліквідацію корупційної схеми у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області. Учасники оборудки вимагали гроші з компаній, які експортують українську агропродукцію, повідомили пресслужби СБУ та Офісу генпрокурора 27 березня.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За хабарі зернотрейдерам посадовці «гарантували» безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції. За відмову сплачувати учасники схеми погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури, йдеться у повідомленні СБУ.
  • За даними Офісу генпрокурора, з осені 2022 року по 21 березня 2023 року, перебуваючи в Ізмаїлі Одеської області, посередник вимагав та одержав хабар у розмірі $12 200.
  • За ці кошти він обіцяв вплинути на прийняття рішень службовими особами ДУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» та ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області про видачу фітосанітарних сертифікатів експортеру кукурудзи. Слідство заявляє, що за кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали $0,4.
  • СБУ задокументувала передачу посереднику чергового «завдатку» у $2500 і повідомила йому про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).
  • Підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави у 993 080 грн.

Контекст

Від початку роботи «зернового коридору» (1 серпня 2022 року) Україна експортувала понад 18 млн т зернових та олійних культур, сказала посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева. За її словами, щомісяця Україна в кращому разі експортує 60–65% від тих обсягів поставок агропродукції за кордон, які були до початку повномасштабного вторгнення.

Угоду за «зерновою ініціативою» пролонговано ще на 120 днів, повідомив 18 березня віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков. Він подякував генсекові ООН Антоніу Гутеррешу та президенту Туреччини Реджепу Ердогану, а також усім країнам-партнерам за спільні зусилля для продовження дії документа ще на чотири місяці. Водночас у заяві МЗС Росії йдеться, що «зернову ініціативу» продовжено на 60 днів, а не на 120, як передбачається початковими домовленостями. В Москві погрожують вийти з угоди, якщо не буде виконано низку умов.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд