Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на збанкрутілого криптокредитора Celsius і його засновника Алекса Машинського за те, що вони нібито залучили мільярди доларів від незареєстрованих і шахрайських продажів цінних паперів криптовалютних активів, пише Financial Times.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- У четвер, 13 липня, очікується паралельне кримінальне звинувачення, заявили у федеральній прокуратурі Нью-Йорка, додавши, що Машинський перебуває під арештом.
- SEC у четвер подала скаргу до федерального суду Манхеттена, стверджуючи, що Celsius і Машинський «хибно пообіцяли інвесторам безпечні інвестиції з високою прибутковістю», а також «вони ввели інвесторів в оману щодо фінансового успіху бізнесу Celsius».
Контекст
Celsius стала криптоплатформою, яка в 2022 році розпочала чергу гучних крахів у крипто. Згідно з судовими документами, її банкрутство у липні минулого року призвело до замороження $4,2 млрд 600 000 американців.
Із компанією повʼязаний ще один позов: цього разу генпрокурорка Нью-Йорка порушила справу проти засновника Celsius Алекса Машинського за «використання неправдивих і оманливих даних заради того, щоб переконати клієнтів вкласти мільярди доларів у цифрові активи». Позов передбачає стягнення з Машинського невизначеної компенсації за збитки та заборону для нього на роботу у деяких фінансових й інших галузях у Нью-Йорку.
Роками Celsius обіцяла приголомшливі відсотки на вклади, близько 20%, пропонуючи людям фантазійну версію реальних банків. У різних соцмережах Машинський просував наратив «Банки вам не друзі» та переконував тих, хто й не цікавився крипто, вийти на цей ринок. Як йдеться в позові, «Машинський просував Celsius як безпечну альтернативу банкам, а сам приховував той факт, що компанія використовувала ризиковані інвестиційні стратегії».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.