Категорія
Новини
Дата

Сенс Банк розблокував платежі юросіб через СЕП і залучив за добу 330 млн грн депозитів – ФГВФО

Сенс Банк, у якому зранку 21 липня працює тимчасова адміністрація, розблокував платежі юросіб через Систему електронних платежів (СЕП), а депозитні вклади за добу зросли на 330 млн грн. Про це повідомила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Світлана Рекрут.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами очільниці ФГВФО, всім учасникам процесу вдалося «забезпечити стабільну операційну діяльність банку». 
  • «І доказ цього: приріст депозитних вкладів на 330 млн грн за добу, що більш ніж утричі перевищує обсяги приросту вкладів за попередній день», – зазначила Рекрут.
  • Також вона повідомила, що Фонд затвердив план урегулювання і продовжує роботу над підготовкою продажу акцій банку Мінфіну.

Контекст

16 червня президент Володимир Зеленський підписав та відтак ввів у дію оновлене законодавство про виведення з ринку системно важливих банків. Закон дозволяє державі націоналізувати таку установу, якщо проти неї та/або його власників застосовані українські чи міжнародні санкції. «Сенс» підпадає під обидва критерії.

20 липня НБУ ухвалив рішення про виведення з ринку системно важливого Сенс Банку, що належить підсанкційним росіянам Михайлу Фрідману, Петру Авену та партнерам. Нацбанк направив до Кабміну пропозицію націоналізувати банк. 21 липня уряд дозволив Мінфіну стати власником 100% акцій Сенс Банку.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні