Категорія
Новини
Дата

Сейм Латвії визнав Росію державою – спонсором тероризму

Cейм Латвії визнав Росію державою – спонсором тероризму, у затвердженій заяві депутати вказують на цілеспрямовані військові атаки Росії проти мирного населення в Україні, про це повідомляє «Інтерфакс–Україна» із посиланням на пресслужбу парламенту.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За резолюцію проголосували 67 депутатів зі 100.
  • У тексті дії Росії щодо населення України називають «цілеспрямованим геноцидом».
  • «Росія використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і ЗСУ, паралізувати здатність держави діяти з метою окупації України. Сейм визнає насильство Росії проти мирного населення, яке здійснюється для досягнення політичних цілей, тероризмом, а Росію – державою, яка підтримує тероризм, і закликає інші країни висловити таку думку», – зазначено в заяві.
  • Депутати закликали країни Євросоюзу негайно призупинити видачу туристичних та вʼїздних віз громадянам Росії та Білорусі. Латвія вже зробила це на початку серпня.

Контекст

У квітні парламент Естонії ухвалив заяву, в якій визнає дії російських збройних сил і військово-політичного керівництва геноцидом проти українського народу та закликає підтримати розслідування цих злочинів.

У травні Сейм Литви схвалив резолюцію, яка визнає дії Росії в Україні геноцидом, а Росію — державою, яка підтримує та здійснює тероризм.

Наприкінці липня Сенат США схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити Росію державою-спонсором тероризму через її дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні.

На сьогодні США офіційно визнали країни, що підпадають під критерії держав – спонсорів тероризму: Куба, КНДР (Північна Корея), Іран та Сирія.

У результаті визнання країни спонсором тероризму така держава, відповідно до закону про імунітет іноземних суверенів (Foreign Sovereign Immunities Act), не має імунітету від юрисдикції судів США у справах про відшкодування шкоди, завданої протиправними (терористичними) діями такої держави. Аналогічно держава – спонсор тероризму не має імунітету від виконання на території США відповідного рішення про відшкодування шкоди, винесеного проти неї.

Визнання Російської Федерації спонсором тероризму може позбавити її можливості використовувати судовий імунітет у США та на формальних підставах уникнути відповідальності за позовами про відшкодування шкоди, завданої постраждалим унаслідок збройної агресії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні