Категорія
Новини
Дата

Швеція виділила Україні військову допомогу на $443 млн

1 хв читання

Уряд Швеції виділив Україні новий пакет військової допомоги на близько $443 млн. До нього увійшли гранатомети, протитанкова зброя і різне обладнання. У тому числі приблизно $67 млн передбачається спрямувати у фонди та інші ініціативи протягом 2024 року для допомогти українським військовим у боротьбі з безпілотниками. Про це повідомило шведське Міноборони 9 вересня.

⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося. 

Долучайтеся до форуму!

Деталі

  • Це вже 17-й пакет військової допомоги Україні від Швеції. Пакет на $443 млн відповідає військовим потребам України і «дає свободу дій на майбутнє», йдеться в пресрелізі.
  • Україна отримає малокаліберні снаряди калібру 40 мм для автоматичних гармат поставлених раніше БМП Stridsfordon 90, камуфляж для бронетранспортерів PBV 302, протитанкові міни, переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) RBS 70. 
  • Швеція також передасть каски, зимовий одяг, захисні маски для обличчя і захисне спорядження для операцій у забрудненому середовищі, навчальне обладнання для новобранців, амуніцію для дій на воді.
  • З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Швеція надала Києву військової допомоги на понад $4,6 млрд.

Контекст

Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Королівства Швеція Ульф Крістерссон 31 травня у Стокгольмі підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Вона передбачає фінансову, військову підтримку та співпрацю у сфері військово-промислового комплексу. 

У 2024–2026 років Швеція зобовʼязалася надати Україні військову допомогу на 75 млрд шведських крон (€6,5 млрд). Це приблизно €2,2 млрд на рік. 

Військова підтримка України охоплює авіацію та протиповітряну оборону, бронетехніку, артилерію, посилення морської безпеки, сприяння розмінуванню й безпілотні апарати. Швеція також зобовʼязалася підтримувати розвиток сучасного оборонно-промислового потенціалу України.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд