Категорія
Новини
Дата

Україна підписала безпекову угоду зі Швецією

1 хв читання

Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Королівства Швеція Ульф Крістерссон 31 травня у Стокгольмі підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Вона передбачає фінансову, військову підтримку та співпрацю у сфері військово-промислового комплексу. Про це повідомила пресслужба Офісу президента. 

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • У 2024–2026 років Швеція надасть Україні військову допомогу на 75 млрд шведських крон (€6,5 млрд). Це приблизно €2,2 млрд на рік. Сума допомоги зростатиме протягом десятирічного терміну дії документа, йдеться у повідомленні ОП.
  • Військова підтримка України охоплює авіацію та протиповітряну оборону, бронетехніку, артилерію, посилення морської безпеки, сприяння розмінуванню й безпілотні апарати.
  • Швеція передаватиме Україні артилерійські системи Archer і бойові машини CV90. Також вивчатиметься можливість їх спільного виробництва.
  • Унікальною частиною угоди зі Швецією є надання спеціалізованих літаків ASC 890, а також перспектива передачі Україні літаків JAS 39 Gripen, включно з відповідним навчанням.
  • Швеція також зобовʼязалася підтримувати розвиток сучасного оборонно-промислового потенціалу України та розвиватиме двосторонню співпрацю щодо локалізації, ремонту, технічного обслуговування та виробництва шведської оборонної продукції в нашій країні.
  • Окремі блоки угоди стосуються підтримки Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги Україні в економічному відновленні, відбудові, захисті критичної інфраструктури.
  • Крім того, Швеція чітко підтвердила підтримку України на шляху до членства в ЄС і НАТО.

Контекст

12 січня Зеленський підписав угоду з премʼєр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. 16 лютого безпекову угоду було підписано з Німеччиною та Францією

23 лютого Україна та Данія уклали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. 

1 березня Україна підписала безпекову угоду з Нідерландами.

3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. А вже за тиждень, 10 квітня, безпекову угоду Україна підписала із Латвією.

27 травня безпекову угоду було підписано із Іспанією, 28 травня – з Бельгією та Португалією.

Президенти США та України підпишуть двосторонню безпекову угоду під час саміту G7 в Італії у червні, повідомили напередодні джерела FT. Очікується, що угода з США стане найбільш значущою серед інших угод, підписаних досі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні