Керівник Центру урядового звʼязку Великої Британії (GCHQ) Джеремі Флемінг стверджує, що в Росії закінчується зброя, і росіяни тепер бачать, що вторгнення до України було помилково оцінено, пише Financial Times.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Флемінг назвав рішення про вторгнення до України «стратегією з високими ставками», коли «витрати Росії – в людях та устаткуванні – приголомшують», і «російське населення почало це розуміти».
- «Ми знаємо – і російські командири на місцях знають, – що їх запаси та боєприпаси закінчуються», – сказав Флемінг, додавши: «Сили Росії виснажені. Використання для поповнення полонених, а тепер і мобілізація десятків тисяч недосвідчених призовників свідчить про безвихідь».
- Глава GCHQ каже, що населення Росії «біжить від призову, розуміючи, що більше не може подорожувати. Вони знають, що їхній доступ до сучасних технологій та зовнішнього впливу буде різко обмежений. І вони відчувають масштаби жахливої людської ціни війни».
- Заява Флемінга пролунала після того, як Росія завдала серії ракетних ударів по українських містах, які, за словами президента РФ Володимира Путіна, стали відповіддю на вибух, який стався минулими вихідними і завалив частину Керченського мосту, що сполучає Росію та окупований Кримський півострів.
- Коментарі Флемінга є частиною промови, із якою він має виступити у вівторок в аналітичному центрі Королівського інституту обʼєднаних озброєнь та в якій глава розвідки також розповість про технологічну загрозу Китаю.
Контекст
Росія за 10 жовтня випустила по території України 84 крилаті ракети та 24 безпілотники. Їхня середня загальна вартість, за підрахунками Forbes, – $400–700 млн. Українські війська збили понад половину ракет – 43 штуки та 13 БПЛА. Через обстріли загинули 19 осіб, поранено 105, інформація оновлюється.
Для розрахунку вартості ракет Forbes використовував такі оцінки: вартість ракети Х-101 – $13 млн, «Калібр» – $6,5 млн, «Іскандер» – $3 млн, «Онікс» – $1,25 млн, Х-22 – $1 млн, «Точка-У» – $0,3 млн. Загальна вартість усіх випущених 10 жовтня дронів – декілька мільйонів доларів.
Російські військові дістали вказівку з Кремля готувати масовані ракетні удари по цивільній інфраструктурі України ще 2 та 3 жовтня, повідомляє Головне управління розвідки МО України.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія випустила десятки ракет й іранські дрони, в окупантів є дві мішені: енергообʼєкти та люди.
За інформацією ДСНС, внаслідок обстрілів сталось влучання по об’єктах критичної інфраструктури (переважно об’єктах енергопостачання) у восьми областях та Києві, де виникло понад 30 пожеж. Внаслідок терористичної атаки загинуло 11 осіб і травмовано 64. Відсутнє електропостачання у чотирьох областях: Львівській, Полтавській, Сумській і Тернопільській. На решті території України електропостачання порушено частково.
Масовані обстріли окупантів призвели й до проблем із мобільним звʼязком та інтернетом, повідомили в Держспецзвʼязку. Перебої в роботі мереж повʼязані з пошкодженням інфраструктури операторів і підприємств енергетики.
Країни Європейського Союзу пообіцяли надати додаткову військову підтримку Україні на тлі російських атак, повідомляє Європейська комісія.
До Білорусі продовжують надходити іранські дрони-камікадзе Shahed-136, у російській армії їх перейменували на «Герань-2». Станом на 10 жовтня на територію країни було завезено 32 зазначених БПЛА, до 14 жовтня планується завезти ще вісім, повідомляє Головне управління розвідки.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.