Генерал Сергій Суровікін – новопризначений командувач Обʼєднаного угруповання військ у вторгненні Росії в Україну /Міністерство оборони РФ
Категорія
Війна
Дата

Путін призначив нового командувача на війну в Україні. «Партія війни» РФ у захваті. The Guardian розповідає, хто такий Суровікін

Генерал Сергій Суровікін – новопризначений командувач Обʼєднаного угруповання військ у вторгненні Росії в Україну Фото Міністерство оборони РФ

Генерал Сергій Суровікін – новопризначений командувач Обʼєднаного угруповання військ у вторгненні Росії в Україну. Чого від нього можна очікувати та чим він вже відзначився на службі у Кремля, розповідає The Guardian – Forbes резюмує матеріал.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Лише за два дні після призначення нового командувача Обʼєднаного угруповання військ у вторгненні Росії в Україну генерала Сергія Суровікіна Україною прокотилася хвиля вибухів.

Хто такий генерал Сергій Суровікін

Суровікін – ветеран повітряних сил Росії. Біографія генерала має темні плями, зокрема два увʼязнення за продаж зброї і збройний розгін мирних протестувальників.

«Понад 30-річна карʼєра Суровікіна заплямована звинуваченнями у корупції і жорстокості», – написала у своєму нещодавньому звіті британська розвідка.

Під час Серпневого путчу 1991-го тоді ще капітан Суровікін спрямував мотострілкову дивізію на протестувальників – тоді загинуло троє молодих хлопців.

За деякими повідомленнями, в армії Суровікіна називають Генерал Армагеддон за його жорсткий і безкомпромісний підхід до ведення війни.

Він очолював військову кампанію в Сирії у 2017-му. Саме його звинувачують в організації жорстокого бомбардування Алеппо, яке призвело до майже повного знищення міста.

«Мене не дивує те, що відбулося цього ранку в Києві. Суровікін – абсолютно безжалісний генерал, який не зважає на людські втрати, – сказав виданню The Guardian колишній чиновник міністерства оборони Росії, який працював із генералом. – Боюсь, що він з голови до ніг буде заплямований кровʼю українців».

«Дуже символічно, що Сергій Суровікін, єдиний офіцер, який наказав стріляти у протестувальників у серпні 1991-го і вбив трьох людей, зараз очолив відчайдушні спроби відновити СРСР, – написав Григорій Юдін, російський політолог і соціолог. – Ці люди знали, що робили, і зараз вони теж знають».

Радість націоналістів

Експерти стверджують, що головне завдання Суровікіна в Україні полягатиме у вирішенні структурних проблем, від яких потерпає російська армія.

Глеб Ірісов, колишній лейтенант повітряних сил Росії, який працював із Суровікіним до 2020-го, сказав, що новий генерал є одним із кількох людей, хто «знає, як керувати і координувати різними гілками армії».

«Він дуже жорстокий, але компетентний командир, – сказав Ірісов. – Але йому не вдасться вирішити всі проблеми. Росії бракує зброї і людських ресурсів».

За словами Ірісова, Суровікін підтримує міцні робочі відносини із ПВК «Вагнер». Засновник ПВК Євгеній Пригожин і Рамзан Кадиров із радістю сприйняли призначення нового командувача.

«Суровікін – найбільш здібний командир російської армії, – заявив Пригожин. – Він легендарна особистість, яка вірно служить батьківщині. Отримавши наказ [у 1991-му], Суровікін без вагань сів у танк і пішов захищати свою країну».

«Тепер я на 100% задоволений операцією», – написав Кадиров у своєму телеграм-каналі після обстрілу Києва, під час якого загинуло принаймні пʼять цивільних мешканців.

Призначивши Суровікіна, Кремль може намагатися задовольнити власних націоналістів, які звинувачують керівництво російської армії у провалах в Україні і у тому, що вони не використовують достатньо жорстких заходів, щоб змусити Київ підкоритися.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні