Для управління державними водними ресурсами планують створити єдину інфраструктурну компанію, за прикладом держкомпанії «Ліси України» або земельного банку, повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтервʼю агентству «Інтерфакс-Україна».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Заступник глави ОП повідомив, що ДП «Ліси України» за пів року показало 2 млрд грн прибутку. Водночас обʼєднання в єдиному земельному фонді державної землі також принесе державі «мільярди прибутку щорічно» завдяки прозорій цифровій процедурі надання цієї землі в довгострокову оренду за ринковою ціною.
- «Над аналогічним проєктом працюємо з водою, тому що сьогодні є в нас Держводагентство. Який там стан, які обсяги втрат електроенергії, води, неефективність, я коментувати не буду», – зазначив він. За словами Шурми, бюджет субсидує цю сферу на мільярди гривень щороку.
- «Ми зараз також працюємо над концепціями, щоб це перетворити на ефективну інфраструктурну компанію, яка, з одного боку, надасть якісний сервіс і нормальне ціноутворення для споживачів води, а з іншого – значно підвищить операційну ефективність як із погляду енергоефективності, так і з погляду прибутковості», – наголосив він
- За його словами, передбачається, щоб такими ресурсними та інфраструктурними компаніями, своєю чергою, керував державний мегахолдинг за прикладом Фондів національного багатства в низці країн.
Контекст
Наприкінці липня Верховна Рада розширила перелік державних сільгоспземель, які здаватимуться в оренду через онлайн-аукціони системи Прозоро.Продажі. За ухвалення законопроєкта №7588 у другому читанні та вцілому проголосували 258 нардепів.
Закон визначає, що землі сільгосппризначення, які перебувають у постійному користуванні Національної академії аграрних наук України, пенітенціарної служби та інших держпідприємств підлягають переоформленню в оренду під 12% від нормативної грошової оцінки замість 1% та можуть здаватися в суборенду через аукціони Прозоро.Продажі.
Ухвалені зміни допоможуть підвищити надходження до держбюджету, зазначив Сергій Бут, СЕО Прозоро.Продажі.
У серпні Кабмін передав до сфери управління Фонду державного майна 30 єдиних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій. Більшість підприємств – дослідні господарства Національної академії аграрних наук. Йдеться про об’єкти, з яких 25 належать до сфери управління Національної академії аграрних наук України. Площа сільськогосподарських земель у цих підприємств – близько 100 000 га.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.