Кабмін передав до сфери управління Фонду державного майна 30 єдиних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій. Рішення прийнято на засіданні уряду 11 серпня, повідомила пресслужба Мінекономіки. Більшість підприємств – дослідні господарства Національної академії аграрних наук.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Йдеться про об’єкти, з яких 25 належать до сфери управління Національної академії аграрних наук України. Площа сільськогосподарських земель у цих підприємств – близько 100 000 га.
- У Мінекономіки зазначили, що завдання Фонду – консолідувати державні сільськогосподарські землі та створити Земельний банк для передачі цієї землі в оренду на прозорих аукціонах державної системи Prozorro.Продажі.
- Механізм оренди землі на прозорих аукціонах став можливим завдяки законопроєкту №7588. Перші аукціони відбудуться на початку 2024 року, йдеться у повідомленні.
- Ще два підприємства раніше були у сфері управління Держрибагентства та по одному – Мінагрополітики, Агентства відновлення та Держенергоефективності.
- Більшість переданих до ФДМУ підприємств – це дослідні господарства Національної академії аграрних наук України. Також до списку потрапили Державна організація «Аграрний фонд», ДП «Нові технології дорожнього будівництва» та ДП «Український метановий центр».

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Наприкінці липня Верховна Рада розширила перелік державних сільгоспземель, які здаватимуться в оренду через онлайн-аукціони системи Прозоро.Продажі. За ухвалення законопроєкта №7588 у другому читанні та вцілому проголосували 258 нардепів.
Закон визначає, що землі сільгосппризначення, які перебувають у постійному користуванні Національної академії аграрних наук України, пенітенціарної служби та інших держпідприємств підлягають переоформленню в оренду під 12% від нормативної грошової оцінки замість 1% та можуть здаватися в суборенду через аукціони Прозоро.Продажі.
Ухвалені зміни допоможуть підвищити надходження до держбюджету, зазначив Сергій Бут, СЕО Прозоро.Продажі. «За майже два роки роботи земельних онлайн-аукціонів у державній електронній торговій системі до бюджетів різних рівнів надійшло щонайменше 1,4 млрд грн, понад 1 млрд від продажу та понад 380 млн/рік від оренди, за час повномасштабної війни», – повідомив Бут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.