Категорія
Новини
Дата

SpaceX почала приймати криптовалюту в якості оплати. Запуск спутника Doge-1 на Місяць буде повністю оплачено в dogecoin

Компанія Ілона Маска запустить супутник DOGE-1 на Місяць у першому кварталі наступного року. Як оплату за запуск SpaceX прийме криптовалюту dogecoin, пише Reuters.

Ключові факти

  • Апарат вагою в 40 кг виведе на орбіту ракета-носій Falcon 9 у першому кварталі наступного року.
  • Супутник Doge-1 належить канадській компанії Geometric Energy Corporation. Вона й оплатить запуск.
  • При цьому вартість місії не розкривається.

Головна цитата

«Ця місія продемонструє застосування криптовалюти за межами навколоземної орбіти й закладе основу для міжпланетної торгівлі. Ми раді запустити DOGE-1 на Місяць», – заявив віцепрезидент SpaceX із комерційних продажів Том Очінеро.

 

Контекст

Криптовалюту dogecoin створив програміст Біллі Маркус 2013 року на честь популярного інтернет-мему Doge. За даними coingecko, нині капіталізація Dogecoin є пятою серед криптовалют у всьому світі – $65,5 млрд. За останній місяць dogecoin подорожчав більш ніж на 800%. Наразі ціна складає $0,5 за одиницю.

Зростанню вартості dogecoin сприяв флешмоб користувачів платформи Reddit «To the Moon». Вони скоординовано скуповували цю криптовалюту, прагнучи «відправити її на Місяць». Також зростанню слугували твіти Ілона Маска.

Наприклад, 1 квітня Маск оголосив про плани SpaceX відправити dogecoin на Місяць. За пів години після цього вартість криптовалюти зросла на 20%.

Однак dogecoin упав у ціні після того, як Маск пожартував у ефірі комедійного шоу Saturday Night Live у неділю. В одному із скетчів Маск, виступаючи в образі фінансового експерта, намагався пояснити суть криптовалюти. Коли його співрозмовники все одно не зрозуміли, що ж таке dogecoin, бізнесмен сказав, що це просто «криптовалюта, яку можна обміняти на звичайні гроші». «А, так це шахрайство?» – запитав співведучий. «Так, це шахрайство», – погодився Маск і засміявся. Після цього dogecoin втратив понад третину своєї ціни.

Раніше компанія Ілона Маска Tesla дозволила купувати електромобілі в США за біткоїни. За межами США такий вид оплати, можливо, буде доступний цього року. Це призвело до зростання вартості криптовалюти. 

Матеріали по темі