ДБР повідомило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена, які завдали збитків державі на майже 1 млрд грн, йдеться у пресрелізі відомства. Правоохоронці не називають прізвищ фігурантів, але наведений ДБР опис свідчить, що йдеться про Ігоря Гринкевича та його оточення.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Працівники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену, одному з найбільших постачальників Міноборони та «членам злочинної організації, які завдали державному бюджету України збитків на майже мільярд гривень».
- Бюро заявило, що викрило їх на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. За даними слідства, підприємець створив «злочинну організацію для протиправного заволодіння бюджетними коштами». Він уклав договори з Міноборони на постачання «неякісного військового одягу». Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
- Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони.
- Як зазначило ДБР, згідно з проведеними експертизами, державі завдано шкоди на понад 934 млн грн.
- П’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 КК України).
- Підозрювані затримані та зараз вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
- Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Контекст
У грудні 2023 року ДБР заявило, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича викрито на спробі підкупу одного з керівників Бюро. Підприємець нібито пропонував хабар посадовцю у сумі $500 000 за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.
Також повідомлялося, що родина бізнесмена та сам Гринкевич, ймовірно, причетні до розкрадання понад 1 млрд грн. Кошти планували виділити на потреби ЗСУ, а саме на одяг для бійців. Відповідно, три будівельні компанії Гринкевичів отримали від Міноборони 1,5 млрд грн для того, аби вони постачали одяг для військових.
Печерський райсуд Києва обрав львівському бізнесмену запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Після цього Міноборони заявило, що розриває контракти з компаніями, що повʼязані з сімʼєю Гринкевича.
11 січня ДБР повідомило, що слідчі провели обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній. Майно Гринкевича та його оточення арештоване для відшкодування завданих державі збитків, заявило ДБР.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.