Слідчі Нацполіції проводять обшуки у справі про можливе шахрайство під час збору коштів для Назарія Гусакова, повідомляє пресслужба 27 червня. Обшуки проходять у Києві та Львові – за місцями проживання Гусакова, його родичів, друзів і знайомих, чиї картки він використовував для збору донатів на лікування.
Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.
Ключові факти
- Слідчі дії проходять у Києві в межах досудового розслідування справи, розпочатої за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.
- Обшуки відбуваються у Львові та Києві за місцями проживання Назарія Гусакова та осіб, яких він залучив до збору коштів для закупівлі дороговартісного препарату.
- Зокрема, йдеться про близьких друзів і знайомих, банківські картки яких він використовував для отримання благодійних внесків, та особи, що допомагала йому в переказі готівкових та безготівкових коштів, зібраних на донати, в криптовалюту.
- Дії поліцейських спрямовані на встановлення можливих фактів нецільового використання благодійних коштів, сказано в повідомленні.
- Департамент кіберполіції вже аналізує інформацію про рух коштів, зокрема за криптовалютними гаманцями, куди могли виводити отримані внески.
- Працівники Державної служби фінансового моніторингу перевіряють рух коштів за банківськими рахунками Гусакова та інших осіб, які могли бути задіяні в зборі пожертв.
- Наразі поліція встановлює коло потерпілих, які могли постраждати внаслідок шахрайства, і закликає громадян, які здійснювали перекази коштів, звертатися до Головного слідчого управління.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Справу Назарія Гусакова, який збирав мільйони на лікування рідкісної хвороби, уже розслідує поліція за статтями про шахрайство та відмивання доходів. Але ситуація підсвітила глибшу проблему: як такі суми донатів могли проходити повз фінансовий моніторинг і банків, і криптобірж (тільки через шість криптогаманців Гусакова надійшло транзакцій на $5,1 млн). Імовірні махінації зі зборами виявили користувачі соцмережі Х, а сам Гусаков не зміг надати звіти.
Які фінансові схеми для можливого шахрайства міг використовувати Гусаков, збори якого підтримували волонтер Сергій Стерненко, журналіст-розслідувач Михайло Ткач, редакція Bihus.info та співзасновник monobank Олег Гороховський, – читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.