Сполучені Штати запровадили одні з найжорсткіших санкцій проти російської нафтової промисловості, повідомляє Міністерство фінансів США 10 січня. В очікуванні санкцій відбулося зростання світових цін на нафту до $80 за барель і обвал акцій російських нафтових компаній. Оновлено. Президент Володимир Зеленський подякував президенту США Джо Байдену за новий пакет санкцій проти понад 400 суб’єктів.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Сьогоднішнє рішення накладає санкції на 183 судна, переважно нафтові танкери, які є частиною «тіньового флоту», а також нафтові танкери, що належать російським операторам флоту.
- Міністерство фінансів США також запроваджує санкції проти двох постачальників послуг морського страхування, що базуються в Росії, – страхової компанії «Ингосстрах» і групи «Альфастрахование». Ще санкції торкнулися російської державної судноплавної компанії та оператора флоту «Совкомфлот».
- Під санкціями опинилися російські нафтові компанії «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», а також більше двох десятків їхніх дочірніх компаній.
- Згідно з документом, Міністерство фінансів США надасть перехідний період до 12 березня, що дозволить завершити деякі транзакції, повʼязані з енергоносіями.
- «США вживають масштабних заходів проти ключового джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України, – заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен. – Сьогоднішніми діями ми посилюємо санкційний ризик, повʼязаний із торгівлею нафтою з Росією, включаючи судноплавство та фінансове сприяння на підтримку експорту російської нафти».
- Акції російських нафтових компаній різко подешевшали на Московській біржі в пʼятницю на очікуваннях «прощальних» санкцій адміністрації Джо Байдена. Папери «Сургутнефтегаза» обвалилися на 2,3%, «Газпром нефти» – на 2,5%, а «Роснефти» – на 2%.
- У сумі три компанії, які забезпечують дві третини всього нафтовидобутку в РФ, втратили майже 200 млрд руб. капіталізації, або $1,95 млрд, за неповні шість годин торгів, пише The Moscow Times із посиланням на біржові дані.
- Ціни на нафту зросли більш ніж на 4%, досягнувши найвищого рівня з жовтня, оскільки трейдери зосередилися на можливих перебоях у постачаннях через посилення санкцій проти Росії, пише Reuters. Фʼючерси на нафту марки Brent зросли на $3,50, або на 4,6%, до $80,42 за барель. Фʼючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate зросли на $3,57, або на 4,8%, до $77,49.
- Оновлено. Президент Володимир Зеленський подякував Байдену за оголошений сьогодні пакет санкцій проти понад 400 суб’єктів, які пов’язані з російським енергосектором. «Ці заходи суттєво підривають фінансову основу російської воєнної машини, адже порушують ланцюжок постачання: ключові російські виробники, страхові компанії, постачальники послуг у нафтогазовій галузі, 184 танкери тіньового флоту, логістичні об’єкти та компанії третіх країн», – заявив він.
- Очікується, що санкції США проти російського енергосектору суттєво знизять доходи РФ, які йдуть на фінансування її війни проти України, змусивши режим у Кремлі втрачати мільярди доларів щомісяця. «Ці санкції спрямовані як проти російської нафти, так і на СПГ, і ми очікуємо, що наші дії обійдуться Росії в мільярди доларів на місяць», – сказав радник Білого дому Джон Кірбі, передає «Укрінформ».
Контекст
Росія переорієнтувала постачання нафти та палива з Європи до Азії після початку війни в Україні у 2022 році, після того як Захід ввів жорсткі санкції проти її енергетичної галузі, яка забезпечує кожен десятий барель світового видобутку нафти.
Російські компанії адаптувалися, закупивши власний флот танкерів і застрахувавши їх всередині Росії, а не через західне судове страхування.
Досі сотням суден і багатьом російським нафтотрейдерам вдавалося уникати найсуворіших санкцій США, оскільки адміністрація Байдена намагалася знайти баланс між необхідністю посилення санкцій та запобіганням світовому зростанню цін на нафту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.