Категорія
Новини
Дата

США і Європа поки що не мають спільної позиції щодо конкретних санкцій проти РФ на випадок її вторгнення в Україну — Bloomberg

США очікують від європейських союзників якнайшвидшого узгодження можливих санкцій проти Росії на випадок загострення ситуації навколо України, пише Bloomberg з посиланням на джерела. Американські чиновники незадоволені тим, що країни ЄС досі не змогли домовитися.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Адміністрація президента Джо Байдена обговорила можливі дії РФ, через які на неї буде накладено санкції, повідомляють джерела. Крім відправлення військ в Україну, це може стосуватися спроб організувати державний переворот в країні або якось інакше дестабілізувати українську владу.
  • США стурбовані тим, що європейські лідери погано підготовлені до відповіді на випадок, якщо РФ здійснить кібератаки або посилить «кампанію з дезінформації».
  • Чиновники в ЄС визнали на зустрічах НАТО цього тижня, що вони погано підготовлені до реагування на гібридну атаку Росії, сказав один з співрозмовників Bloomberg.
  • Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу 14 січня заявив, що США та Європа, можливо, не мають єдиної позиції щодо того, які санкції мають бути введені, але наголосив, що обидві сторони згодні з тим, що вторгнення в Україну матиме серйозні економічні наслідки».

Контекст

Комітет із міжнародних відносин Сенату США 12 січня опублікував текст нового санкційного законопроєкту. Зокрема, у ньому є глава про збільшення військової допомоги Україні (на $500 млн у 2022 році у разі вторгнення РФ) та інші засоби протистояння Росії в Європі. Документ передбачає персональні санкції проти Путіна та російських чиновників не лише у разі вторгнення в Україну, а й після «значної ескалації» порівняно з груднем 2021 року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні