В Україні розпочалися підготовчі роботи до реалізації проєкту відновлення – будівництва магістральних водогонів для областей, що постраждали через підрив росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.
Ключові факти
- Проєкт передбачає будівництво магістральних водогонів Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка.
- Водогін складатиметься з трьох ланок магістрального водопроводу протяжністю майже 150 км.
- Як зазначив Кубраков, реалізація проєкту забезпечить водою щонайменше мільйон людей з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської й Херсонської областей.
- «Водогін у буквальному сенсі прокладатиметься з нуля, міжнародні партнери залучені до закупівлі та логістики труб необхідного діаметру й насосів великої потужності. Ставимо для себе амбітне завдання – завершити роботи якомога швидше», – прокоментував Кубраков.
Контекст
6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Того ж дня уряд виділив 1,5 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а Агентство відновлення взяло на себе реалізацію проєктів будівництва водогонів.
Водогін має забезпечити питною водою жителів Кривого Рогу, Мар’янського, Марганця, Нікополя, Покрова, Томаківки. Водозабір здійснюватимуть з Інгульця та Дніпра.
Також уряд виділив Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Дніпропетровській областям майже 846 млн грн на забезпечення потреб регіонів у питній воді.
![Прямі збитки через підрив Каховської ГЕС вже досягли $2 млрд. Перші оцінки від KSE і Мінекономіки /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/f/dc/4c10a5fa-bc630eefda7facf6ff68161748e36dcf.jpg?v=5662_1)
![Ефект з уповільненою дією. Катастрофа на Каховській ГЕС не завадить економічному зростанню, але вплине на інфляцію. Як трагедія позначиться на ВВП, цінах і держбюджеті /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/35/65713dba-2714dfc63b50330ab42e7d93428bf355.jpg?v=4260_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.