Категорія
Новини
Дата

Стартувало будівництво водогону до населених пунктів, постраждалих від підриву Каховської ГЕС (фото)

В Україні розпочалися підготовчі роботи до реалізації проєкту відновлення – будівництва магістральних водогонів для областей, що постраждали через підрив росіянами Каховської ГЕС. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Проєкт передбачає будівництво магістральних водогонів Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка.
  • Водогін складатиметься з трьох ланок магістрального водопроводу протяжністю майже 150 км. 
  • Як зазначив Кубраков, реалізація проєкту забезпечить водою щонайменше мільйон людей з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської й Херсонської областей.
  • «Водогін у буквальному сенсі прокладатиметься з нуля, міжнародні партнери залучені до закупівлі та логістики труб необхідного діаметру й насосів великої потужності. Ставимо для себе амбітне завдання – завершити роботи якомога швидше», – прокоментував Кубраков.
Стартувало будівництво водогону до населених пунктів, постраждалих від підриву Каховської ГЕС (фото) /Фото 1
Стартувало будівництво водогону до населених пунктів, постраждалих від підриву Каховської ГЕС (фото) /Фото 2
Стартувало будівництво водогону до населених пунктів, постраждалих від підриву Каховської ГЕС (фото) /Фото 3
Стартувало будівництво водогону до населених пунктів, постраждалих від підриву Каховської ГЕС (фото) /Фото 4
Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Того ж дня уряд виділив 1,5 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а Агентство відновлення взяло на себе реалізацію проєктів будівництва водогонів.

Водогін має забезпечити питною водою жителів Кривого Рогу, Мар’янського, Марганця, Нікополя, Покрова, Томаківки. Водозабір здійснюватимуть з Інгульця та Дніпра.

Також уряд виділив Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Дніпропетровській областям майже 846 млн грн на забезпечення потреб регіонів у питній воді.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні