Категорія
Новини
Дата

Картину робота Софії продано за $688 000 у вигляді NFT. Це перший в історії продаж NFT-картини, яку створено штучним інтелектом

1 хв читання

Автопортрет, створений людиноподібним роботом Софією, було продано на аукціоні у вигляді NFT за $688 000. Це перший в історії продаж NFT-твору, створеного за участю штучного інтелекту, пише The New York Times.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Зображення під назвою Sophia Instantiation було створено у співпраці з художником і партнером інвестиційної компанії Eterna Capital Андреа Боначето.
  • Боначето створив портрет робота, а потім Софія сама намалювала інтерпретацію цього зображення.
  • Sophia Instantiation було виставлено на аукціон як NFT, що підтверджує право власності на 12-секундний відеокліп, який показує процес інтерпретації Софією портрета Боначето.
  • У лот аукціону також включили фізичне втілення картини.
  • Автопортрет був лише частиною більш широкої колекції творів Софії, виставлених на продаж, зазначає CCN. Серед інших доступних цифрових зображень – портрети людей, які брали участь в її розробці, в тому числі засновника Hanson Robotics Девіда Хенсона і дослідника штучного інтелекту Бена Гертцеля.
  • Автопортрет було продано в єдиному екземплярі, а інші роботи – тиражами по 30 примірників по $2500–3000 за кожну. В цілому від продажу отримали понад $1 млн.

Довідка

Софія – робот-гуманоїд, створений у 2016 році компанією Hanson Robotics. Робот Софія взяла інтерв'ю у канцлера Німеччини, виступила на Тижні моди в Нью-Йорку і на популярному американському шоу The Tonight Show. Під час виступу на шоу у 2018 році робот виконала пісню у так званому першому в історії дуеті між роботом і людиною.

Контекст

Цього року NFT стали надзвичайно популярними, і за допомогою них активно продаються серед іншого твори мистецтва. Обсяг ринку NFT у лютому зріс до $342 млн, тоді як у грудні був $12 млн, пише Decrypt. Так, засновник Twitter Джек Дорсі продав свій перший твіт у вигляді NFT за $2,9 млн. Також бренд Rtfkt Studios, що спеціалізується на створенні віртуальних кросівок, продав колекцію із понад 600 пар за понад $3,1 млн. Віртуальні кросівки можна «приміряти» за допомогою фільтрів доповненої реальності в Snapchat та інших додатках.

На початку лютого актриса та співачка Ліндсі Лохан створила NFT під назвою Lightning і продала за $70 000. Блокчейн-компанія Injective Protocol купила картину Бенксі Morons (White) за $95 000 і спалила її в прямому ефірі. В цей же момент за допомогою блокчейну картину перетворили в NFT-токен, який продали за $400 000. Також один із найвідоміших аукціонних домів Christie’s вперше у світі виставив на своєму аукціоні цифровий витвір сучасного мистецтва. Цифровий твір Everydays: The First 5000 Days художника Beeple пішов з молотка за $69,3 млн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні