Категорія
Новини
Дата

Картину робота Софії продано за $688 000 у вигляді NFT. Це перший в історії продаж NFT-картини, яку створено штучним інтелектом

Автопортрет, створений людиноподібним роботом Софією, було продано на аукціоні у вигляді NFT за $688 000. Це перший в історії продаж NFT-твору, створеного за участю штучного інтелекту, пише The New York Times.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Зображення під назвою Sophia Instantiation було створено у співпраці з художником і партнером інвестиційної компанії Eterna Capital Андреа Боначето.
  • Боначето створив портрет робота, а потім Софія сама намалювала інтерпретацію цього зображення.
  • Sophia Instantiation було виставлено на аукціон як NFT, що підтверджує право власності на 12-секундний відеокліп, який показує процес інтерпретації Софією портрета Боначето.
  • У лот аукціону також включили фізичне втілення картини.
  • Автопортрет був лише частиною більш широкої колекції творів Софії, виставлених на продаж, зазначає CCN. Серед інших доступних цифрових зображень – портрети людей, які брали участь в її розробці, в тому числі засновника Hanson Robotics Девіда Хенсона і дослідника штучного інтелекту Бена Гертцеля.
  • Автопортрет було продано в єдиному екземплярі, а інші роботи – тиражами по 30 примірників по $2500–3000 за кожну. В цілому від продажу отримали понад $1 млн.

Довідка

Софія – робот-гуманоїд, створений у 2016 році компанією Hanson Robotics. Робот Софія взяла інтерв'ю у канцлера Німеччини, виступила на Тижні моди в Нью-Йорку і на популярному американському шоу The Tonight Show. Під час виступу на шоу у 2018 році робот виконала пісню у так званому першому в історії дуеті між роботом і людиною.

Контекст

Цього року NFT стали надзвичайно популярними, і за допомогою них активно продаються серед іншого твори мистецтва. Обсяг ринку NFT у лютому зріс до $342 млн, тоді як у грудні був $12 млн, пише Decrypt. Так, засновник Twitter Джек Дорсі продав свій перший твіт у вигляді NFT за $2,9 млн. Також бренд Rtfkt Studios, що спеціалізується на створенні віртуальних кросівок, продав колекцію із понад 600 пар за понад $3,1 млн. Віртуальні кросівки можна «приміряти» за допомогою фільтрів доповненої реальності в Snapchat та інших додатках.

На початку лютого актриса та співачка Ліндсі Лохан створила NFT під назвою Lightning і продала за $70 000. Блокчейн-компанія Injective Protocol купила картину Бенксі Morons (White) за $95 000 і спалила її в прямому ефірі. В цей же момент за допомогою блокчейну картину перетворили в NFT-токен, який продали за $400 000. Також один із найвідоміших аукціонних домів Christie’s вперше у світі виставив на своєму аукціоні цифровий витвір сучасного мистецтва. Цифровий твір Everydays: The First 5000 Days художника Beeple пішов з молотка за $69,3 млн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні