Категорія
Новини
Дата

Суд Кіпра заарештував активи Олега Бахматюка на майже $80 млн

Американський інвестиційний фонд Gramercy добився того, що судді заарештували активи українського бізнесмена, власника агрохолдингів «Ukrlandfarming» та «Авангард» Олега Бахматюка. Американці звинувачують бізнесмена у шахрайстві.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Окружний суд Нікосії на Кіпрі видав рішення про всесвітнє замороження активів українського аграрного магната Олега Бахматюка на суму $79,4 млн. Про це свідчать документи які є у розпорядженні Forbes.
  • Він також зобов'язав Бахматка розкрити дані про своє майно та афілійованих з ним компаній. Рішення прийняте 19 вересня.
  • Раніше Бахматюк подавав клопотання про закриття справи. Це було перше публічне визнання процесу бізнесменом, пише Bloomberg. Але суд відхилив клопотання. Бахматюк не надав Forbes коментар щодо процесу.
  • У відповіді Bloomberg сторона Бахматюка сказала, що Gramercy намагався використати тактику стерв’ятників, переслідуючи компанію, яка була спустошена війною, зазначивши, що фонд намагався випередити інших забезпечених і незабезпечених кредиторів. Минулого тижня Бахматюк подав апеляцію до Апеляційного суду десятого округу США, стверджуючи, що справа необґрунтована.

Контекст

Американський інвестиційний фонд Gramercy 7 грудня 2021 року подав скарги до федерального суду США та суду Кіпру на українського бізнесмена Олега Бахматюка та інвестбанкіра американського походження Ніколаса Піаццу. Фонд звинувачує їх у виведенні з агрокомпанії UkrLandFarming близько $1 млрд з метою не повертати борги.

Загальна сума боргових зобов'язань UkrLandFarming та іншої компанії Бахматюка «Авангард» перевищує $1,65 млрд. Близько $1,25 млрд з них – борг перед міжнародними кредиторами, решта – українським Ощадбанком та «дочкою» російського Сбербанку в Україні.

Пресслужба UkrLandFarming 8 грудня 2021 року опублікувала позицію компанії, суть якої – обидві сторони вели конструктивний діалог останні 2,5 роки, але якщо треба судитися, вона готова.

Бахматюк ніяк не реагував на судовий процес тому 21 червня Gramercy опублікував оголошення в одній з найбільших австрійській газеті Kronen Zeitung про те, що фонд подав скаргу до федерального суду США на Бахматюка. Публікація такого оголошення у ЗМІ прирівнюється до вручення повістки Бахматюку.

Через війну компанія Бахматка «Авангард» втратила потужності. Компанія забезпечувала куриним яйцем 30% ринку України. Через війну компанія втратили 15% виробництва яєць.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні