Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ПАТ «ВіЕйБі Банк» (VAB Банк) на запит української прокуратури. Про це бізнесмен повідомив агентству «Інтерфакс-Україна». Бахматюк є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого VAB Банку.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- За словами Бахматюка, австрійський суд «визнав вимогу української прокуратури про екстрадицію незаконною» і назвав її «неприйнятною».
- Він уточнив, що слухання справи про екстрадицію розпочалося наприкінці минулого року, остаточне рішення було ухвалено в січні, австрійська прокуратура відмовилася від оскарження, і справа набула чинності 6 лютого, а офіційно надійшла до української прокуратури минулого тижня.
- Бізнесмен вважає, що це рішення європейського суду доводить, що відкриті проти нього справи Національного антикорупційного бюро «не мають реального правового змісту».
- Відповідаючи на запитання, чи можливий повторний запит на його екстрадицію у звʼязку з нещодавнім рішенням Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо його заочного арешту в іншій справі, Бахматюк припустив можливість такого розвитку подій, зокрема, як відповідь на програш у першій справі про екстрадицію.
- На думку Бахматюка, відкриття справ НАБУ проти нього було повʼязане з попереднім керівництвом НАБУ. «Дуже хочеться сподіватися, що з обранням нового керівника НАБУ відбудуться зміни у підходах до організації роботи бюро», – заявив він.
Контекст
Власник агрохолдингу Бахматюк є підозрюваним НАБУ та САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».
Нещодавно Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно арештував власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка в іншій справі. Його підозрюють у наданні 722 млн грн неправомірної вигоди ексголові ДФС України та його раднику, йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Сам Бахматюк заявив, що таке рішення є грубим порушенням міжнародного права.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.