Категорія
Новини
Дата

ВАКС заочно арештував власника «Укрлендфармінг» Бахматюка у справі ексголови ДФС Насірова

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно арештував власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка. Його підозрюють у наданні 722 млн грн неправомірної вигоди ексголові ДФС України та його раднику, йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Сам Бахматюк заявив, що таке рішення є грубим порушенням міжнародного права.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • 7 березня слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику одного з агрохолдингів, який у власних інтересах надав неправомірну вигоду у розмірі 722 млн грн колишньому голові ДФС України та його раднику, йдеться у повідомленні САП.
  • Після затримання Бахматюка та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.
  • В САП заявляють, що протягом 2015-2016 років очільник ДФС одержав на свою користь і на користь третіх осіб від власника агрохолдингу понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Йдеться про забезпечення відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юрособам у розмірі понад 3,2 млрд грн.
  • Коментуючи рішення ВАКС, Олег Бахматюк заявив, що «рішення про заочний арешт по справі Насірова є грубим порушенням міжнародного права та безглуздим продовженням спроб НАБУ звинуватити мене хоч у чомусь». 
  • «Я вбачаю в цих подіях наявність чіткого мотиву – мотиву тиску на мій бізнес із метою знищити його. Щоб цього не сталось, ми захищатимемо своє право в судах – усіх необхідних юрисдикцій», – цитує Бахматюка пресслужба «Укрлендфармінг».

Контекст

Раніше антикорупційні органи України заявили про завершення досудового розслідування стосовно колишнього голови ДФС Насірова та його радника, підозрюваних в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Слідство заявляє, що надання неправомірної вигоди в іноземній валюті ($5,5 млн і €21 млн) відбувалося з використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, які належали власнику одного з агрохолдингів. А кошти нібито одержала посадова особа – з використанням підприємств-нерезидентів, контроль за діяльністю яких здійснював безпосередньо голова ДФС України, його радник та інші особи, повʼязані з ним родинними відносинами.

Бахматюк тоді заявив, що підозра щодо нього «не матиме жодних правових перспектив». «Кум Ситника Калужинський вирішив «покошмарити» мою компанію новою безглуздою підозрою. Повторюся: звинувачення полягає в тому, що нібито порушена черговість повернення ПДВ, при тому, що саме ПДВ відшкодовано законно […] Ця підозра, як і всі попередні, не матиме жодних правових перспектив. Але матиме негативні наслідки для компанії та держави», – заявив він.

Ексголова ДФС Насіров із 2017 року є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення низки безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів із рентної плати за користування надрами компаніям, задіяним у так званій газовій схемі. Організатором вважають колишнього народного депутата України, відповідну справу слухають у ВАКС.  

Власник агрохолдингу Бахматюк наразі є підозрюваним НАБУ та САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні