Категорія
Новини
Дата

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП Китаю до 2,8%. У червні очікувалося 4,3%

1 хв читання

ВВП Китаю збільшиться на 2,8% у 2022 році та на 4,5% – у наступному, йдеться в огляді Світового банку. У червні очікувалося зростання на 4,3% і 5,2% відповідно. У 2021 році економіка КНР зросла на 8,1%.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки Китаю на 2022-й та 2023-й роки через кризу на ринку нерухомості та жорстку політику влади КНР щодо стримування поширення COVID-19.
  • Успіх китайської влади в стримуванні поширення коронавірусу досягається ціною серйозних економічних наслідків, зазначають у СБ.
  • Тиск на економіку чинить і криза у сфері нерухомості: обсяги будівництва та продажу житла падають, довіра споживачів до ринку знижується, оскільки забудовники, що загрузли в боргах, залишають проєкти незавершеними.
  • За прогнозом Світового банку, ВВП країн Східної Азії та Тихого океану без урахування Китаю зросте у 2022 році на 5,3%. Темпи зростання, таким чином, прискоряться більш ніж удвічі порівняно з 2021 роком, коли вони становили 2,6%, і вперше з 1990 року перевищать темпи збільшення китайського ВВП. Прогноз СБ на 2023 рік передбачає зростання економіки регіону на 5%.

Контекст

Азійський банк розвитку у своєму звіті спрогнозував, що карантинні заходи Китаю призведуть до того, що його економіка цього року вперше за понад 30 років зростатиме повільніше, ніж в інших країнах Азії, що розвиваються.

Головною причиною загального уповільнення азійських економік став Китай. А в КНР уповільнення в основному повʼязане з політикою «нульової терпимості», яку проводить Пекін і яка підірвала довіру китайських споживачів, викликала проблеми з ланцюжками постачання та вплинула на інші економіки, зазначають аналітики банку.

Крім того, у звіті йдеться, що Федеральна резервна система США посилила кредитно-грошову політику значніше, ніж прогнозував банк у квітні. Це зберегло інфляційний тиск у всьому світі, який посилився через війну в Україні.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні