Цього року Apple вперше зробить частину своїх iPhone за межами Китаю /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Apple намагається розірвати залежність від Китаю, але у неї не дуже виходить. The New York Times пояснює чому

3 хв читання

Цього року Apple вперше зробить частину своїх iPhone за межами Китаю Фото Getty Images

Завдяки дешевій робочій силі, Китаю вдалося заманити великі компанії до себе – піддалася на таке заохочення і Apple. Тепер же напружена геополітична ситуація змушує техногіганта шукати виходу із Піднебесної, та чи реально це? The New York Times поговорила із кількома джерелами, які знайомі з виробництвом нових айфонів, та дізналася про особливості нових смартфонів. Forbes пропонує вибірку ключових фактів.

Напруга навколо Тайваню і конкуренція Вашингтона і Пекіна за роль лідера технологій у світі змусили Apple вдатися до змін.

Цього року Apple вперше зробить частину своїх iPhone за межами Китаю. Та цей експеримент показав, наскільки міцний звʼязок між Apple та Китаєм, адже китайські співробітники і постачальники зробили значний внесок у виробництво iPhone 14, який має вийти в середу.

За словами аналітиків і людей, знайомих з операціями компанії, китайська сторона доклала руку до розробки батарей, дизайну і динаміків. У результаті iPhone з продукту, розробленого в Каліфорнії і виробленого в Китаї, перетворився на спільне дітище двох країн.

Такий внесок китайських працівників відображає розвиток технологій країни і новий рівень залучення китайських інженерів до розробки iPhone. Збільшення ролі Китаю у виробництві флагманського продукту Apple може завадити американській компанії зменшити залежність від комуністичної країни.

Китайські компанії, які мають операції в Індії, все ще відіграватимуть ключову роль у планах Apple робити iPhone в новій країні. В Ченнаї, Індія, тайванський постачальник Foxconn, який вже виробляє iPhone на заводах в Китаї, очолить індійське виробництво девайсів.

За словами двох джерел, які знайомі з планами, допоможуть тайванському постачальнику китайські компанії, серед яких Lingyi iTech, що через дочірні компанії виробляє зарядні пристрої та інші компоненти для iPhone. Ці самі джерела повідомили, що китайська BYD налаштовує операції для обрізки скла на дисплеї.

«Apple прагне диверсифікації, але це важко, адже багато в чому компанія залежить від Китаю», – каже Джин Мунстер, керівний партнер у Loup Ventures.

Getty Images

Трохи більше десяти років тому Китай робив невеликий внесок у виробництво iPhone. Переважно він надавав низькооплачуваних робітників, які збирали телефони з деталей, що приходили із США, Японії та Південної Кореї Фото Getty Images

Apple відмовилася від коментаря. Foxconn, BYD і Lingyi iTech не відповіли на прохання прокоментувати ситуацію.

Змінам в Apple завадили і карантинні обмеження. Коли Китай закрив кордони у 2020-му, Apple довелося змінити операції і відмовитися від звичної практики відправляти купу каліфорнійських інженерів до Китаю для роботи над iPhone. Замість цього, кажуть джерела, компанія вирішила найняти більше китайських інженерів, щоб ті очолили розробку елементів свого провідного продукту.

Коли заборону на подорожі у Китай зняли, Apple почала заохочувати своїх співробітників знову їхати до Піднебесної, пропонуючи $1000 за кожен день на двотижневому карантині і чотири тижні роботи там. Та навіть майже $50 000 за таке відрядження до Китаю не надто вплинуло на американців, які хвилювалися, що карантин може затягнутися.

За словами джерел, компанія почала передавати лідерство азіатській команді на зборах, якими раніше керували американці. І саме команда в Китаї взяла на себе відповідальність за вибір деяких азіатських постачальників майбутніх деталей до нового iPhone.

Компанія дедалі більше набирає китайських працівників на високооплачувані посади. За даними GlobalData, цього року Apple подала на 50% більше оголошень про відкриті вакансії у Китаї, ніж у 2020-му. За словами джерел, багато з нових працівників – китайці із західною освітою.

Apple прагне до диверсифікації, але це важко, адже багато в чому компанія залежить від Китаю.

Джин Мунстер, керівний партнер у Loup Ventures

Трохи більше десяти років тому Китай робив невеликий внесок у виробництво iPhone. Переважно він надавав низькооплачуваних робітників, які збирали телефони з деталей, що приходили із США, Японії та Південної Кореї. За даними дослідження одного китайського викладача, цей внесок Китаю становив близько $6, або 3,6%, з вартості iPhone.

З часом Китай «виростив» своїх постачальників, які замінили старих постачальників Apple з усього світу. Вони почали робити динаміки, вирізати скло, постачати батареї та виробляти модулі під камеру – тепер на Китай припадає понад 25% вартості популярного телефону від Apple. 

Безперервне виробництво в Китаї навіть під час карантину в 2020-му і 2021-му допомогло Apple збільшити свою частку на ринку смартфонів і продати більше айфонів, ніж будь-коли.

Презентація нових iPhone відбувається на тиждень раніше, ніж зазвичай, і це може збільшити виторг у поточному кварталі завдяки додатковому тижню продажів.

Очікується, що через здорожчання деяких компонентів iPhone 14 Pro буде на $100 дорожчим і може коштувати понад $1600.

В той час як інші виробники смартфонів зменшують виробництво через проблеми у світовій економіці, Apple, за повідомленням фінансової фірми Susquehanna International Group, сказала своїм постачальникам зробити більше телефонів, ніж минулого року.

Глибокі кишені фанатів iPhone дають їм змогу купувати дорогі смартфони навіть попри зростання інфляції та сповільнення економіки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд