Категорія
Новини
Дата

Світовий банк схвалив виділення Україні додатково $1,5 млрд. Кошти спрямують на зарплати держслужбовцям і вчителям

Світовий банк схвалив додаткове фінансування для України у розмірі $1,49 млрд, ідеться в повідомленні на сайті банку. Кошти спрямують на виплату зарплат бюджетникам.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Кошти виділяють у рамках проєкту «Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні». Вони будуть використані для виплати зарплати державним службовцям і вчителям, сказано в релізі.
  • Проєкт дістав фінансові гарантії від Великої Британії, Нідерландів, Литви та Латвії; паралельне фінансування від Італії та очікувані майбутні гарантії, включно з Данією. Також він співфінансується вкладами до нового багатостороннього донорського трастового фонду (MDTF) від кількох держав, включно зі Швейцарією.
  • Світовий банк працює з партнерами-донорами, щоб мобілізувати необхідну фінансову підтримку, аби допомогти забезпечити українців постійним доступом до медичних послуг, освіти та соціального захисту, зазначив президент групи Світового банку Девід Малпасс.

Контекст

Нове фінансування є частиною пакету підтримки понад $4 млрд, який мобілізує Світовий банк, і близько $2 млрд із цих коштів уже було виплачено.

Раніше Світовий банк анонсував Україні $3 млрд, заявляв в інтерв’ю Forbes представник України у Світовому банку Роман Качур. Станом на 10 травня було виділено $997 млн. Наприкінці травня – на початку червня планувалося схвалення проєкту із фінансування заробітних плат для держслужбовців та вчителів на $1,5 млрд. Планувалось виділити $500 млн одразу та потім по $200 млн на місяць. Додатково Україна вела перемовини про те, щоб уже в червні збільшити обсяги до $2 млрд за рахунок гарантій від британського уряду. 

За словами Качура, істотне джерело цих коштів – $1 млрд від IDA. Це організація, яка працює з найбіднішими країнами, але, враховуючи виняткові обставини, Україна переконала її раду директорів ухвалити рішення про надання коштів.

Від моменту приєднання України до Світового банку у 1992 році зобовʼязання банку перед країною досягли майже $16 млрд у близько 90 проєктах та програмах, включно зі схваленим напередодні проєктом.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні