Категорія
Новини
Дата

Світовий ринок злиття та поглинання знизився на 20% з початку року. Падіння стримує велика кількість мегаугод

Після рекордного рівня минулого року обсяг злиття та поглинання (M&A) у світі у першому півріччі знизився на 20%, до $2 трлн, пише Financial Times із посиланням на аналітичну компанію Refinitiv. Падіння могло б бути більш значним, якби не велика кількість мегаугод, зазначає видання.

Ключові факти

  • Серед причин уповільнення обсягу M&A – прискорення інфляції, підвищення відсоткових ставок, геополітична нестабільність та висока волатильність на фондовому ринку. 
  • Найбільше скорочення зафіксовано у США: обсяг M&A впав на 28%, до $950 млрд. Додатковий негативний вплив спричиняється посиленням тиску з боку місцевих регуляторів.
  • Уповільнення могло б бути сильнішим, якби не велика кількість мегаугод. За перше півріччя було оголошено про 25 угод на суму понад $10 млрд, що на 12% більше, ніж за той самий період 2021 року. 
  • Проте деякі з оголошених мегаугод можуть зірватися або бути відкладені на тривалий термін. Наприклад, Ілон Маск кілька разів говорив, що може відмовитися від купівлі Twitter за $64 млрд через приховування важливої ​​інформації, а злиття IT-компаній Broadcom і VMware на $69 млрд може сповільнитися через антимонопольні перевірки. Загалом обсяг скасованих за цей період угод досяг рекордних із початку пандемії $286,2 млрд.

Контекст

За даними аудиторської компанії KPMG, світовий ринок M&A у 2021 році показав двозначне зростання: +47% за вартістю та +31% за обсягом порівняно з 2020 роком. Рік для ринку M&A у світі став новим рекордом – 48 948 угод на більш як $4,4 трлн, що за вартістю перевершило попередні рекорди 2007 року ($3,8 трлн) і 2017 року за обсягом (37 437 угод).

Після рекордів, досягнутих у 2021 році, 2022 рік почався дуже позитивно для ринку M&A. Однак на намір досягти показників попереднього року можуть вплинути величезні проблеми. Підвищення процентних ставок є прямим наслідком тенденції до зростання інфляції. Військове вторгнення РФ в Україну ускладнило і без того нестабільну геополітичну ситуацію. Наслідки війни з точки зору людських втрат і впливу на світову економіку, на якій також позначились антиросійські санкції, та загострення енергетичної кризи поки що не можна оцінити повною мірою, вважають аналітики KPMG.

Матеріали по темі