Гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія відновить продаж авто за біткоїни. Умова – якщо буде підтверджено, що приблизно 50% майнерів криптовалюти використовують чисту енергію.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Таким чином Маск відреагував на коментар гендиректорки південноафриканської компанії Sygnia Магди Вєржицької виданню Cointelegraph. Вона сказала, що його твіти про ціни на біткоїни були «маніпулюванням ринком», що мало викликати розслідування Комісії з цінних паперів і бірж США, пише CNBC.
- Маск відкинув звинувачення, зазначивши, що Tesla продала приблизно 10% своїх біткоїнів, аби підтвердити, що їх можна легко конвертувати у фіатну валюту без впливу на ринок.
- За даними CoinDesk, після заяв Маска ціни на біткоїни зросли приблизно на 12%.
- Станом на 10:30 ціна біткоїна складає $39 533. Хоча поточна ціна є далекою від рекордного максимуму в $64 829,14, якого біткоїн досяг у квітні.
Контекст
У лютому Tesla повідомила Комісії з цінних паперів і фондових ринків (SEC), що купила біткоїнів на суму $1,5 млрд, а в майбутньому може інвестувати ще більше в біткоїни або інші криптовалюти. Згодом Tesla дозволила купувати електромобілі в США за біткоїни. Однак в середині травня компанія призупинила купівлю авто за біткоїни через шкідливий вплив майнінгу криптовалют на довкілля. Маск заявив про зростання видобутку викопного палива, яке використовується для виробництва енергії, необхідної для майнінгу та транзакцій криптовалют.
Після цього ринок обвалився. Зокрема, чисті активи 12 криптовалютних мільярдерів скоротилися на $15,5 млрд.
Процес майнінгу криптовалют вимагає величезних обчислювальних потужностей для живлення комп’ютерів. Згідно з Кембриджським індексом споживання біткоїнів, видобуток цієї криптовалюти споживає більше енергії, ніж цілі країни, такі як Фінляндія та Бельгія, пише CNBC.
Один із лідерів галузі Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, вже заборонила майнінг криптовалют. Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році. Також Іран у травні оголосив про заборону видобутку криптовалют до 22 вересня через дефіцит електроенергії.
- Категорія
- Гроші
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.