Категорія
Новини
Дата

Центробанк ОАЕ забрав ліцензію у російського МТС Банку через санкції США

Центральний банк Обʼєднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) відкликав ліцензію у російського МТС Банку, яку він отримав у 2022 році. Про це йдеться у заяві на сайті регулятора. У лютому 2023-го банк потрапив під санкції США.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Центробанк ОАЕ анулює ліцензію, а також протягом шести місяців згорне всі операції банку та закриє його філію. 
  • Таке рішення регулятор прийняв, зважаючи на «новий статус» МТС Банку та всіх санкційних ризиків, до яких він веде.
  • Під час ліквідації банку заборонено відкривати нові рахунки та проводити операції, крім погашення зобовʼязань.

Контекст

У лютому 2023 року Financial Times повідомила, що МТС Банк став першим за кілька років іноземним банком, який отримав ліцензію на роботу з приватними клієнтами в країні. Це рішення «задовольнить зростаючий попит на фінансові послуги з боку російських експатріантів», зазначали співрозмовники видання. Невдовзі МТС Банк разом із ще 10 фінустановами потрапив під блокуючі санкції США.

У 2020 році офіс в Абу-Дабі відкрив російський «Сбер», але банк не міг працювати з роздрібними клієнтами. У квітні 2022-го він потрапив під блокуючі санкції США, а пізніше оголосив, що закриє підрозділ в ОАЕ на початку 2023 року через санкції.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні