Ф'ючерси на какао піднялися вище за безпрецедентну позначку в $10 000 за тонну, продовжуючи історичне ралі, в результаті якого цього року ціни вже зросли вдвічі, це призведе до підвищення вартості шоколаду, пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Ринок стрясається через погані врожаї ключових виробників у Західній Африці. Крім побоювань щодо браку фізичних запасів, зростає тиск і на фінансовому ринку.
- У вівторок фʼючерси в Нью-Йорку підскочили на 4,5%, до $10 080 за тонну – рівень, який здавався немислимим лише кілька місяців тому.
- В даний час основна увага приділяється майбутньому врожаю в Західній Африці. «Ситуація з поставками в Західній Африці залишається надзвичайно напруженою напередодні збору врожаю наступного тижня», – йдеться у примітці Hightower Report.
- Інші виробники, такі як Бразилія та Еквадор, прагнуть наростити виробництво, але мине кілька років, перш ніж на нещодавно посаджених какао-деревах зʼявляться боби, що затримує полегшення дефіциту світових поставок.
- За прогнозами Міжнародної організації з какао, співвідношення запасів і переробок цього сезону впаде до найнижчого рівня за більш ніж чотири десятиліття, що відображає хитке становище ринку.
- Акції виробників шоколаду, включаючи Hershey Co., Rocky Mountain Chocolate Factory Inc. та Mondelez International Inc., знизилися.
- Більш високі витрати на какао знижують прибуток виробників шоколаду, а подорожчання какао також стане поганою новиною для споживачів, якщо компанії продовжать перекладати витрати або продавати продукти меншого розміру або такі, що містять менше шоколаду.
Контекст
У березні світові ціни на какао-боби подолали рекордну позначку в $7000 за тонну, згідно з даними ICE Futures. З початку 2024-го вартість сировини для виробництва шоколаду зросла більш як на 65%.
Причина – четвертий рік поспіль неврожаї в Кот-д’Івуарі та Гані (60% світового виробництва бобів) через аномальні погодні умови – спочатку зливи, а згодом посуха, пише Reuters. Як наслідок – заводи з виробництва какао в цих країнах припинили або скоротили переробку. Це може призвести до стрибка цін на шоколад у світі. Як на цей виклик реагують українські кондитерські фабрики – у матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.