Категорія
Новини
Дата

Туристична галузь збільшила сплату податків на 13% за три квартали, кількість платників зменшилася на 11%

1 хв читання

Представники туристичної галузі з січня по вересень 2023 року сплатили 1,4 млрд грн, повідомляє Державне агентство розвитку туризму. Загальна кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, зменшилася на 11%.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За девʼять місяців 2023 року (з січня по вересень) туристична галузь сплатила 1,4 млрд грн податків. Це на 13% більше за аналогічний період 2022 року. У порівнянні зі схожим періодом у довоєнному, 2021-му, році сума податків цього року зменшилася на 18%. Тоді в казну держави від тургалузі переказали 1,7 млрд грн.
  • Найбільшу частку надходжень до держбюджету сплачено готелями (63%) – 916,6 млн грн. За січень – вересень 2023 року кемпінги та стоянки для житлових автофургонів сплатили вдвічі більше податків – 2,3 млн грн. Тоді як за аналогічний період 2022 року сума становила 1,4 млн грн. 
  • Водночас відбулося незначне зменшення частки сплаченого податку від діяльності туристичних баз та дитячих таборів відпочинку. У бюджет вони сплатили 106,3 млн грн податку проти 110,4 млн грн за дев’ять місяців минулого року.
Туристична галузь відновлюється: за три квартали року вона сплатила на 13% більше податків

Туристична галузь відновлюється: за три квартали року вона сплатила на 13% більше податків

Контекст 

У 2022 році представники туристичної галузі України сплатили 1,5 млрд грн. Це на 31% менше, ніж у 2021 році. Тоді надходження в державний бюджет були 2,2 млрд грн. За минулий рік кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, скоротилася на 17%. Зокрема, юридичних осіб поменшало на 14%, а фізичних – на 18%.

На падіння надходжень до бюджету, зокрема, вплинуло руйнування туристичної інфраструктури через повномасштабну війну. Також знизилася купівельна спроможність населення, яке закриває свої базові потреби, а необхідність у подорожах відходить на другий план. 

Водночас у першому кварталі 2023 року до державного бюджету від туристичної галузі надійшло 383,2 млн грн, а за цей самий період торік – 540,4 млн грн. Найбільшу частку надходжень до держбюджету (61%) тоді було сплачено готелями – 233,7 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні