Категорія
Новини
Дата

У ЄС створять резерв дизеля для України

1 хв читання

Україна домовилася з Євросоюзом про створення резерву дизельного пального, який має допомогти країні краще пройти опалювальний сезон, повідомив співрозмовник у Кабміні. Пальне дозволить забезпечити роботу генераторів для соціальних закладів.

Україна увійде в зиму з очікуваним 20%-м дефіцитом генерації, повідомляла Асоціація енергоефективних міст. Прогнозується, що основний тягар відключень електроенергії взимку буде покладено насамперед на населення.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • За словами джерела, в уряді готуються до тривалих аварійних відключень.
  • Головною підтримкою України у такому сценарії має стати резерв дизельного пального, який вже почали закуповувати у ЄС.
  • Ці запаси будуть зберігатися в ЄС, а не в Україні, щоб вони не стали ціллю російських атак. Вони дозволять нам забезпечити роботу генераторів, на яких в такому випадку працюватимуть соціальні заклади.

Контекст

Росія завдає щоденних ударів по обʼєктам енергетичної інфраструктури. Наразі триває масштабна ремонтна кампанія для відновлення стабільної роботи енергосистеми та підготовки до осінньо-зимового періоду.

Під час останньої масштабної атаки 26 серпня понад 200 російських ракет і дронів завдали українській енергосистемі шкоди, яка спровокувала масштабні відключення світла. У чому особливість цієї атаки та як енергетики долають її наслідки, читайте в інтерв’ю із членом наглядової ради «Укренерго» Юрієм Бойком.

Із жовтня 2022 року по вересень 2024-го об’єкти української енергетичної інфраструктури зазнали 1024 російських атаки, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Ситуація з електрикою буде різною залежно від сезону, прогнозував Сергій Коваленко, генеральний директор компанії Yasno. Зокрема, у вересні і частині жовтня ситуація передбачається більш-менш стабільною, оскільки споживання знизиться. Взимку пік споживання ще вищий, ніж влітку. Чим нижча температура, тим вище споживання на опалення. Станом на червень він оцінював, що дефіцит електрики очікується 35%. «Тобто досить реально, що у споживачів не буде світла пʼять-шість годин на добу. Може бути й краще, якщо зможемо відновити більше генерації», – казав він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд