Категорія
Новини
Дата

У Мінагрополітики зафіксували стабілізацію цін на курячі яйця

Зростання цін на яйця майже зупинилося, 20 жовтня середня закупівельна ціна торговельними мережами становила 59,6 грн за десяток, а 27 жовтня ціна становить 60,1 грн, повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Зазначається, що закупівельні ціни на тендерах на курячі яйця стабілізувалися. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, виробники відновлюють поголів’я птиці для забезпечення попиту і стабілізації ринку.
  • «Тож можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої. Ми вийшли на цінове плато, а коли збільшиться поголів’я курей-несучок, очікуємо на зниження ціни», – сказав заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький.
  • Зазначається, що на зростання ціни вплинув сезонний попит, значне скорочення поголів’я курей та падіння виробництва, внаслідок військових дій підприємства значно скоротили або взагалі припинили свою діяльність. Через війну було частково призупинено інкубацію яйця для отримання молодняка птиці.
  • Найбільший відсоток падіння виробництва зафіксований у квітні. 
  • Із початку вересня динаміка цін на яйця зросла з 29,91 грн за десяток в середньому по Україні до 62,01 грн станом на 27 жовтня. Найбільший приріст (16% до попереднього тижня) спостерігався 7 жовтня до ціни, зафіксованої 30 вересня.
  • Наразі зростання роздрібної ціни суттєво сповільнюється.

Контекст

Антимонопольний комітет України почав дослідження причин підвищення цін на курячі яйця, йдеться у повідомленні відомства. За останні три місяці ціни на цей продукт зросли більш ніж удвічі.

«Наразі в АМКУ відсутня інформація, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за три місяці», – йшлося у повідомленні. 

Кілька тижнів тому постачальники яєць почали стрімко підвищувати гуртові ціни. Тому вартість десятка яєць у магазинах зросла з 32 грн наприкінці серпня до 70 грн на початку жовтня.

Як пояснили в Мінагрополітики, крім наслідків війни, на вартість яєць вплинули й інші фактори. Зокрема, сезонність, економічні проблеми та дороге виробництво. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні