США врахували невдалий досвід санкцій проти РФ і тепер обережно підходять до санкцій, здатних нашкодити своїй економіці, пише Financial Times. Зокрема видання назвало кілька причин, які пояснюють вибірковість санкцій проти російських олігархів.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Під санкції США не потрапила найбагатша людина РФ Володимир Потанін, незважаючи на свою наближеність до Кремля. Це дозволило йому викупити «Росбанк» у Societe Generale.
- ЄС та Велика Британія запровадили санкції проти Олексія Мордашова, Михайла Фрідмана, Петра Авена та Романа Абрамовича, з боку США таких санкцій не було.
- Леонід Міхельсон поки що уникнув будь-яких європейських та американських санкцій. Алішер Усманов потрапив до списку санкцій США, а його компанія ні.
- Останні американські санкції більше націлені на людей, які відіграють значну роль у російській економіці, ніж на бізнесменів, які мають тісні звʼязки з Кремлем, пише FT.
- Серед причин такої вибірковості видання називає те, що США зробили висновки після невдалого досвіду санкцій проти UC Rusal та En+ у 2018 році, коли обмеження проти компаній Олега Дерипаски призвели до різкого зростання цін на алюміній.
- Європейські санкції теж вирізняються непослідовністю. Обмеження стали предметом торгівлі, зазначає видання. Наприклад, під обмеження потрапляє керівництво, а не власники компаній, що обмежує їхній ефект.
Контекст
Для багатьох російських олігархів санкції – звична річ. З моменту російської окупації Криму 2014-го 20 мільярдерів потрапили під санкції ЄС, США, Великої Британії, Швейцарії та Канади. Проти девʼятьох запровадили санкції після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.
Раніше Bloomberg зазначав, що половина з 20 найбагатших російських мільярдерів не потрапили під санкції, введені США, ЄС і Великою Британією.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.