Категорія
Новини
Дата

У санкційних режимах проти Росії є прогалини. Financial Times вказала на їх вибірковість

США врахували невдалий досвід санкцій проти РФ і тепер обережно підходять до санкцій, здатних нашкодити своїй економіці, пише Financial Times. Зокрема видання назвало кілька причин, які пояснюють вибірковість санкцій проти російських олігархів.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Під санкції США не потрапила найбагатша людина РФ Володимир Потанін, незважаючи на свою наближеність до Кремля. Це дозволило йому викупити «Росбанк» у Societe Generale. 
  • ЄС та Велика Британія запровадили санкції проти Олексія Мордашова, Михайла Фрідмана, Петра Авена та Романа Абрамовича, з боку США таких санкцій не було. 
  • Леонід Міхельсон поки що уникнув будь-яких європейських та американських санкцій. Алішер Усманов потрапив до списку санкцій США, а його компанія ні. 
  • Останні американські санкції більше націлені на людей, які відіграють значну роль у російській економіці, ніж на бізнесменів, які мають тісні звʼязки з Кремлем, пише FT.
  • Серед причин такої вибірковості видання називає те, що США зробили висновки після невдалого досвіду санкцій проти UC Rusal та En+ у 2018 році, коли обмеження проти компаній Олега Дерипаски призвели до різкого зростання цін на алюміній.
  • Європейські санкції теж вирізняються непослідовністю. Обмеження стали предметом торгівлі, зазначає видання. Наприклад, під обмеження потрапляє керівництво, а не власники компаній, що обмежує їхній ефект.

Контекст

Для багатьох російських олігархів санкції – звична річ. З моменту російської окупації Криму 2014-го 20 мільярдерів потрапили під санкції ЄС, США, Великої Британії, Швейцарії та Канади. Проти девʼятьох запровадили санкції після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.

Раніше Bloomberg зазначав, що половина з 20 найбагатших російських мільярдерів не потрапили під санкції, введені США, ЄС і Великою Британією.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні