США врахували невдалий досвід санкцій проти РФ і тепер обережно підходять до санкцій, здатних нашкодити своїй економіці, пише Financial Times. Зокрема видання назвало кілька причин, які пояснюють вибірковість санкцій проти російських олігархів.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Під санкції США не потрапила найбагатша людина РФ Володимир Потанін, незважаючи на свою наближеність до Кремля. Це дозволило йому викупити «Росбанк» у Societe Generale.
- ЄС та Велика Британія запровадили санкції проти Олексія Мордашова, Михайла Фрідмана, Петра Авена та Романа Абрамовича, з боку США таких санкцій не було.
- Леонід Міхельсон поки що уникнув будь-яких європейських та американських санкцій. Алішер Усманов потрапив до списку санкцій США, а його компанія ні.
- Останні американські санкції більше націлені на людей, які відіграють значну роль у російській економіці, ніж на бізнесменів, які мають тісні звʼязки з Кремлем, пише FT.
- Серед причин такої вибірковості видання називає те, що США зробили висновки після невдалого досвіду санкцій проти UC Rusal та En+ у 2018 році, коли обмеження проти компаній Олега Дерипаски призвели до різкого зростання цін на алюміній.
- Європейські санкції теж вирізняються непослідовністю. Обмеження стали предметом торгівлі, зазначає видання. Наприклад, під обмеження потрапляє керівництво, а не власники компаній, що обмежує їхній ефект.
Контекст
Для багатьох російських олігархів санкції – звична річ. З моменту російської окупації Криму 2014-го 20 мільярдерів потрапили під санкції ЄС, США, Великої Британії, Швейцарії та Канади. Проти девʼятьох запровадили санкції після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.
Раніше Bloomberg зазначав, що половина з 20 найбагатших російських мільярдерів не потрапили під санкції, введені США, ЄС і Великою Британією.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.