У США можуть запровадити 25%-ний податок для мільярдерів і збори з багатих інвесторів /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

У США можуть запровадити 25%-ний податок для мільярдерів і збори з багатих інвесторів

Shutterstock

Президент США Джо Байден пропонує серію нових підвищень податків для мільярдерів, багатих інвесторів і корпорацій у своїй останній пропозиції про те, як Конгрес має розставити пріоритети щодо податків та витрат, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Бюджетний запит Байдена до Конгресу, який має бути оприлюднений у четвер, 9 березня, передбачає мінімальний податок у розмірі 25% для мільярдерів, за словами чиновника Білого дому, знайомого з пропозицією. План також майже подвоїть ставку податку на приріст капіталу для інвестицій – до 39,6% з 20% – та підвищить прибутковий податок із корпорацій і багатих американців.
  • Байден не зміг провести аналогічне підвищення податків, коли демократи контролювали обидві палати Конгресу, натомість погодився на спрощений закон, зосереджений на політиці в галузі енергетики та охорони здоровʼя, відомий як Закон про зниження інфляції.
  • Чиновники адміністрації стверджують, що пропозиції демонструють прихильність до скорочення дефіциту – прогнозується, що бюджет Байдена скоротиться на $3 трлн в основному за рахунок збільшення доходів протягом наступного десятиліття і є політично популярним поверненням до рівнів податків, які існували до ухвалення закону про податкову реформу колишнього президента Дональда Трампа. 
  • Опитування неодноразово показували, що більшість американців підтримують податки для багатіїв і великих корпорацій.
  • Водночас спікер палати представників Кевін Маккарті негайно відхилив плани Байдена щодо збільшення податків, заявивши журналістам у середу: «Я не вважаю, що підвищення податків є відповіддю».
  • Пропозиція Байдена вимагає, щоб найбагатші 0,01% американців сплачували податок за ставкою щонайменше 25%. Це також підвищить максимальну ставку податку для американців, які заробляють $400 000, з 37% до 39,6%. Інвесторів, які заробляють не менше $1 млн, змусять платити ці 39,6% зі своїх довгострокових інвестицій, які наразі оподатковуються за ставкою 20%. Пропозиція збільшить ставку корпоративного податку до 28% з 21%, скасувавши ще одну підписану Трампом податкову зміну. 
  • Байден також закликає покласти край податковим пільгам для керуючих фондами прямих інвестицій, нафтових компаній, а також інвесторів у криптовалюту та нерухомість. 

Контекст

Наприкінці минулого року президент США Джо Байден підписав законопроєкт про державне фінансування на рекордні $1,7 трлн, який включає $45 млрд додаткової допомоги Україні. У Twitter Байден зазначив, що законопроєкт ознаменував «рік історичного прогресу». 

Ця допомога Україні доповнює $65 млрд, які США вже виділили минулого року на боротьбу з вторгненням Росії, і стала результатом звернення до Конгресу на початку цього місяця президента України Володимира Зеленського, зазначає Bloomberg.

Ухвалення законопроєкту про спрямування $45 млрд на допомогу Україні в захисті від Росії відбулося через два дні після того, як президент Зеленський виступив перед Конгресом США. Це більше, ніж просив президент США.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні