Категорія
Новини
Дата

У Туреччині найвища за 20 років інфляція – майже 70%

Інфляція в Туреччині у квітні досягла майже 70%, порівняно з цінами квітня 2021 року. Про це повідомляє Financial Times, подаючи оприлюднені статистичним відомством дані.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Індекс споживчих цін у квітні 2022 року зріс до 69,97%, тоді як у березні становив 61,14%.
  • Таку тенденцію спричиняють, з одного боку, ослаблення ліри, з іншого – глобальне зростання цін на енергоносії, пише видання.
  • Найбільше подорожчали харчові продукти, на 89% за рік, і транспорт – на 106%. 
  • В опозиційних партіях заявляють, що навіть ці офіційні цифри не відображають реального масштабу проблеми. 

Контекст

Експерти вважають рекордну інфляцію результатом невдалого експерименту президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у сфері монетарної політики, пише CNBC. Турецький лідер, зокрема, не дозволяє центробанку підвищувати облікову ставку, сподіваючись таким чином прискорити економічний розвиток та здобути електоральну підтримку перед майбутніми президентськими виборами 2023 року.

Під тиском Ердогана центробанк Туреччини з вересня 2021 року знизив облікову ставку з 19% до 14%. Це спричинило девальвацію турецької ліри: за п’ять місяців вона впала на 63% до долара, що тільки пришвидшило інфляцію.

У січні центробанк Туреччини зупинив зниження базової ставки та залишив її незмінною.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні