Категорія
Новини
Дата

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про відновлення мита на ввезення автомобілів

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев та інші члени комітету зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який пропонує скасувати запроваджені на початку квітня пільги при розмитненні автомобілів та збільшити розмір військового збору вдвічі.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Цим законопроєктом пропонується низка податкових та митних змін, зокрема – збільшення військового збору вдвічі з 1,5% до 3% та дозвіл на відшкодування податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • В частині митних платежів парламент пропонує відновити оподаткування, яке діяло до початку квітня для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, а також для транспортних засобів, що ввозяться громадянами для вільного обігу.
  • Автори законопроєкту стверджують, що за тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ імпортних товарів до бюджету не надійшло 417 млн грн, а в структурі імпорту значну частку займають товари не першої необхідності.
  • Водночас за перший тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ ввезення автомобілів до бюджету не надійшло 350 млн грн, зараз щоденно сума пільг складає понад 100 млн грн, при цьому вже ввезено понад 3 000 автомобілів і зафіксовано непоодинокі випадки ввезення авто преміум-класу.

Контекст

За даними митниці, від початку війни в Україну завезли 19 000 автомобілів у пільговому режимі, який скасовує мита. Від цього бюджет недоотримав ще понад 2 млрд грн. Водночас митними пільгами скористалися українці, що купували автомобілі преміумкласу вартістю понад мільйон гривень. Наприклад, Mercedes-Benz S560 вартістю 3,7 млн грн, Mercedes-Benz S400 за 3,3 млн грн, Audi Q7 за 2,4 млн грн.

Президент Володимир Зеленський на початку квітня підписав закон про звільнення від мита та податку на додану вартість (ПДВ) імпорту товарів. Закон звільняє від митних платежів транспортні засоби. 23 квітня заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що розмитнити автівку для власних потреб з країн Євросоюзу за нульового мита можна буде лише на шести пунктах пропуску, адже через черги на кордоні не можуть проїхати гуманітарні вантажі.

У митниці підкреслюють, що скасовані мита не лише завдають втрати бюджету з товарів, які не є першою необхідністю, а й шкодять зв’язкам із дружніми державами. Із Польщею з перших днів війни вдалося домовитися про максимальне пришвидшення та спрощення випуску вантажів гуманітарної допомоги, спрощення при переміщенні комерційних вантажів і створення окремих смуг руху для гуманітарних вантажів.

Натомість, наголошують у митниці, «зважаючи на таку майже рекордну кількість переміщень, враховуючи, що відповідні товари прямують до України без сплати податків, польська сторона відмовилась від попередньо досягнутих домовленостей». Відтак тепер гуманітарні вантажі переміщуються в загальній черзі, потрібно більше часу на проходження пунктів пропуску, а від комерційних вантажів вимагають повний пакет документів для митного оформлення. 

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні