Українці певних категорій можуть отримати пільговий кредит на житло від держави за програмою «єОселя». Подати заявку на нього можна в застосунку «Дія», повідомив пресофіс Мінцифри. До кінця року за програмою «єОселя» планується видати близько 500 пільгових іпотечних кредитів, повідомили в Мінекономіки.
Ключові факти
- Це державна пільгова іпотека від держави зі ставкою 3%. На першому етапі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах.
- За програмою «єОселя» можна отримати кредит на житло: пільгова відсоткова ставка; максимальний термін кредитування – до 20 років; мінімальний перший платіж – не менше ніж 20% від суми.
- Українці, які відповідають вимогам програми, можуть подати заявку на участь в програмі в «Дії» й отримати кредит на купівлю житла. Скористатися послугою можна в кілька кліків, майже всі дані для заявки підтягнуться з реєстрів, зазначили в Мінцифри.
- На першому етапі до програми «єОселя» залучені п’ять банків – Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. У подальшому банки-учасники додаватимуться.
- Послуга реалізована Мінцифри спільно з Мінекономіки та «Укрфінжитло».
- На сьогодні видано 277 кредитів. Більшість позичальників – військовослужбовці та правоохоронці (85%), повідомили в Мінекономіки.
- Щодо регіонального розподілу, то більш за все виданих кредитів приходиться на Київську область, місто Київ, Чернігівську область. У цілому розподіл за регіонами виглядає рівномірним.
- До кінця року за програмою «єОселя» планується видати близько 500 пільгових іпотечних кредитів. А наступного року кількість пільгових іпотек становитиме від 12 000 до 15 000, заявила перший віцепремʼєр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко на брифінгу.
Контекст
У тестовому режимі програма запрацювала на порталі «Дія» з 1 жовтня, заявляв в інтервʼю Forbes голова Мінцифри Михайло Федоров.
На кінець жовтня на участь у програмі було подано 11 000 заявок, які обробляються банками. 83% з них – це захисники України, силовий блок. Майже 11% – медичні працівники, 4% – наукові працівники, 2% – педагоги. У цілому почали створювати заявку в кабінеті, але не закінчили – 27 000 людей.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.