Категорія
Новини
Дата

Угода зі США містить 12 статей і перелік мінералів з нафтою та газом – Качка

2 хв читання

Угода про створення інвестиційного фонду відбудови США-Україна містить 12 статей, перелік критичних матеріалів і носить фінансовий характер, повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, пише «Інтерфакс- Україна». Від України учасником фонду буде Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП).

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Ключові факти

  • За словами Качки, підписана у Вашингтоні угода «досить коротка лаконічна» і містить всього 12 статей, преамбулу і визначення. Вона передбачає створення фонду – це основа. Він додав, що преамбула досить чітко характеризує відносини між партнерами, у тому числі йдеться про гарантії суверенітету щодо корисних копалин – що вони підтримуються на всій території України. «Це знову ж таки підкреслює віру США в територіальну цілісність України», – заявив Качка.
  • У преамбулі до угоди чітко зазначено: Україна зберігає свій суверенітет стосовно корисних копалин. «Вся ця угода носить фінансовий характер, що означає: американські партнери будуть інвестувати в ті компанії, які видобуватимуть корисні копалини в тому обсязі і в тих місцях, як вирішить уряд України, і отримуватимуть вигоду у фінансовому форматі в частині доходу від інвестицій, які буде робити фонд», – сказав заступник міністра.
  • Він пояснив модель роботи фонду: обидві сторони робитимуть в нього внески, і ці внески інвестуватимуться в Україну, а вже зароблені гроші розподілятимуться між Україною і США.
  • Україна очікує, що це будуть внески з боку США – і грошові, і військові, зокрема, нова військова допомога. 
  • З українського боку також можуть бути кошти, але в будь-якому разі це буде 50% від майбутньої ренти, від майбутнього видобутку критичних матеріалів, які чітко наведено в угоді, і майбутнього видобутку нафти й газу, додав торговий представник.
  • Він додав, що це «нова, креативна та унікальна угода» для США, що частково пояснює складність роботи над нею.
  • Після ратифікації у Раді, як пояснив торговий представник, почнеться створення самого фонду між Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (Development Finance Corporation, DFC) і українською Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП), яка діє в межах Міністерства економіки. Буде створено всі юридичні рамки між цими двома агенціями. «І все, і почнеться робота над здійсненням інвестицій», – підсумував Качка.

Контекст

17 квітня Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум, який підтвердив намір сторін фіналізувати й укласти угоду про надра. Повний текст документа читайте тут.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що сподівається, що рамкову угоду буде підписано протягом «найближчої доби». Він повідомляв, що жодна допомога США, яка надавалася до угоди, не є її предметом.

За словами Шмигаля, 1 травня у Верховній Раді почнуться обговорення щодо ратифікації цієї угоди. Після підписання угоди між Свириденко та Бессентом документ повернеться до уряду, який з відповідними супровідними документами направить його на ратифікацію до Ради. Лише після цього угода, яка є міжнародним договором, набуде чинності.

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Фонд має стати ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства між країнами.

Президент США Дональд Трамп вже заявив, що сподівається отримати від угоди з Україною більше $350 млрд. За його словами, таку суму начебто передав Києву його попередник Джо Байден «готівкою та військовою технікою».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні