Угорщина домоглася, щоб обмеження ціни на російську нафту не застосовувались до трубопровідних поставок і в екстрених випадках – до морських, а також виключення ядерної енергетики з нового пакета санкцій ЄС проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, пише ЄП.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»
Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.
Квитки на конференцію за посиланням
20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.
Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00
Ключові факти
- У вівторок питання нового санкційного пакета обговорювали посли ЄС у Брюсселі.
- «Ми завзято вели переговори й досягли того, що стеля цін на нафту не поширюється на трубопровідне транспортування сирої нафти (так ми купуємо сиру нафту, яка потрібна для нашої енергетичної безпеки), а у разі надзвичайної ситуації не поширюється на морське транспортування, яке його замінює», – повідомив Сіярто.
- Він додав, що Будапешту «вдалося вивести атомну енергетику з-під санкцій, тож ці санкції не поширюються і на будівництво нової АЕС «Пакш».
- Сіярто також наголосив, що жодна установа, яка має важливе значення для співробітництва в галузі ядерних досліджень та розробок, не потрапила до списку санкцій.
- «Ми й надалі так само відстоюватимемо національні інтереси Угорщини», – заявив Сіярто.
Контекст
28 вересня Єврокомісія представила восьмий пакет санкцій проти Росії через проведення псевдореферендумів на окупованих територіях України. У рамках чергового пакета санкцій, зокрема, пропонується розробити юридичну основу для запровадження граничної ціни на російську нафту.
Представники країн ЄС у вівторок досягли попередньої домовленості щодо нового пакета санкцій проти Росії через її війну з Україною, зокрема й обмеження ціни на російську нафту, повідомило Politico з посиланням на сімох європейських дипломатів.
На кінець вересня ЄС витратив €100 млрд на імпорт російського викопного палива з початку вторгнення РФ в Україну, підрахував Centre for Research on Energy and Clean Air.
Незважаючи на те, що експорт російського вугілля припинився, а газу знизився, ЄС продовжує імпортувати нафту, природний та скраплений газ на суму близько €260 млн на день.
Експорт російських енергоресурсів до ЄС впав на 60%, а доходи – лише на 30% порівняно з минулим роком. Наразі ціни на викопне паливо з РФ майже вдвічі вищі, ніж рік тому.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.