Категорія
Новини
Дата

Угорщина домоглася для себе виключень у новому пакеті санкцій ЄС – Сіярто

Угорщина домоглася, щоб обмеження ціни на російську нафту не застосовувались до трубопровідних поставок і в екстрених випадках – до морських, а також виключення ядерної енергетики з нового пакета санкцій ЄС проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, пише ЄП.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • У вівторок питання нового санкційного пакета обговорювали посли ЄС у Брюсселі.
  • «Ми завзято вели переговори й досягли того, що стеля цін на нафту не поширюється на трубопровідне транспортування сирої нафти (так ми купуємо сиру нафту, яка потрібна для нашої енергетичної безпеки), а у разі надзвичайної ситуації не поширюється на морське транспортування, яке його замінює», – повідомив Сіярто.
  • Він додав, що Будапешту «вдалося вивести атомну енергетику з-під санкцій, тож ці санкції не поширюються і на будівництво нової АЕС «Пакш». 
  • Сіярто також наголосив, що жодна установа, яка має важливе значення для співробітництва в галузі ядерних досліджень та розробок, не потрапила до списку санкцій.
  • «Ми й надалі так само відстоюватимемо національні інтереси Угорщини», – заявив Сіярто.

Контекст

28 вересня Єврокомісія представила восьмий пакет санкцій проти Росії через проведення псевдореферендумів на окупованих територіях України. У рамках чергового пакета санкцій, зокрема, пропонується розробити юридичну основу для запровадження граничної ціни на російську нафту.

Представники країн ЄС у вівторок досягли попередньої домовленості щодо нового пакета санкцій проти Росії через її війну з Україною, зокрема й обмеження ціни на російську нафту, повідомило Politico з посиланням на сімох європейських дипломатів.

На кінець вересня ЄС витратив €100 млрд на імпорт російського викопного палива з початку вторгнення РФ в Україну, підрахував Centre for Research on Energy and Clean Air.

Незважаючи на те, що експорт російського вугілля припинився, а газу знизився, ЄС продовжує імпортувати нафту, природний та скраплений газ на суму близько €260 млн на день.

Експорт російських енергоресурсів до ЄС впав на 60%, а доходи – лише на 30% порівняно з минулим роком. Наразі ціни на викопне паливо з РФ майже вдвічі вищі, ніж рік тому.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні