НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse збудують дев'ять нових енергоблоків АP-1000 на українських АЕС. У 2021-му компанії домовлялися про будівництво пʼяти. Про це повідомляє Міненерго у Фейсбуці.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент і головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали три угоди про посилення співпраці між компаніями.
- Зазначається, що таким чином буде збільшено кількість енергоблоків АЕС, що будуватимуться за технологією АР1000 в Україні, з 5 до 9. Це реактори нового покоління з кращими експлуатаційними характеристиками та можливістю працювати в режимі маневрування.
- «Ми осучаснимо наш парк атомних енергоблоків, що вироблятимуть чисту, безпечну та надійну енергію без жодного впливу Росії. У перспективі Україна може стати ключовим експортером електроенергії в Європу», — сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.
- Також сторони домовилися про збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для потреб усіх українських АЕС. Йдеться про забезпечення паливом наявних енергоблоків і тих, які будуть побудовані в Україні в рамках співпраці. Паливо постачатиметься з виробничого майданчика Westinghouse у Швеції. При цьому виробництво компонентів тепловиділяючих збірок відбуватиметься в Україні на базі одного з відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом».
Контекст
У 2021 році «Енергоатом» заявив, що спільно з Westinghouse Україна збудує по одному блоку на Рівненській, Хмельницькій і Южноукраїнській АЕС, два на Запорізькій АЕС. Україна має намір замістити сучасними енергоблоками наявні до 2050 року. Будівництво першого блоку мало закінчитися у 2027 році. Вони мали будуватися на кредитні кошти та з бюджету «Енергоатому».
Зараз в енергосистемі України є 15 атомних енергоблоків на чотирьох АЕС. З початком війни у лютому 2022 року Україна повністю відмовилась від російського ядерного палива.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.