Категорія
Новини
Дата

США близькі до надання Україні ракет великої дальності ATACMS – Reuters

1 хв читання

Адміністрація президента Джо Байдена близька до того, щоб схвалити постачання в Україну ракет більшої дальності, що дасть Києву можливість завдати значної шкоди вглиб окупованої Росією території, пише Reuters із посиланням на чотирьох американських чиновників.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Побачивши в останні місяці успіх касетних боєприпасів, США розглядають можливість поставки однієї або обох армійських тактичних ракетних систем (ATACMS), які можуть літати на відстань до 306 км, або керованої ракетної системи GMLRS, заявили троє американських чиновників.
  • У разі схвалення будь-який варіант буде доступним для швидкої доставки до Києва.
  • Оскільки наступ України на російські війська демонструє ознаки прогресу, адміністрація Байдена прагне посилити українську армію у життєво важливий момент, повідомили два джерела.
  • ATACMS призначені для «глибокої атаки сил другого ешелону противника», йдеться на веб-сайті армії США, і можуть використовуватися для атак на центри управління, обʼєкти протиповітряної оборони та матеріально-технічного постачання далеко за лінією фронту.

Контекст

Київ неодноразово просив адміністрацію Байдена надати ATACMS для допомоги в атаці та порушенні ліній постачання, авіабаз та залізничних мереж на окупованій Росією території.

Минулого тижня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що він та держсекретар Ентоні Блінкен обговорили надання США ракет великої дальності та сподіваються на позитивне рішення.

Наразі Україна має лише один касетний боєприпас, поставлений США — 155-мм снаряди, про які було оголошено у липні.

Створені компанією Lockheed Martin, ATACMS випускаються в кількох версіях, деякі з яких можуть мати дальність польоту, яка в чотири рази перевищує GMLRS.

Касетні боєприпаси заборонені у понад 100 країнах. Росія, Україна та США не підписали Конвенцію з касетних боєприпасів, яка забороняє виробництво, накопичення, застосування та передачу зброї.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні