Україна отримала через механізм Світового банку $1,5 млрд позики на підтримку політики розвитку «Основи зростання» (Growth Foundations Development Policy Loan – DPL) від Японії та Великої Британії, повідомляє Міністерство фінансів.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Фінансування складається з гарантії уряду Японії через цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом $984 млн та гарантії Великої Британії на суму $516 млн.
- До загального фонду державного бюджету надійшло $1,4 млрд. З метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі $99,54 млн.
- Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що залучене фінансування буде спрямовано для підтримки ключових пріоритетів держбюджету.
- Передумовою отримання траншу стало виконання Україною необхідних 8 вимог за програмою, зокрема це гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель.
Контекст
26 березня рада директорів Світового банку схвалила позику DPL після чого Марченко та регіональний директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, Регіон Європи та Східної Азії Аруп Банерджі підписали відповідну угоду про позику.
У березні Україна отримала $9 млрд міжнародної допомоги – це рекорд від початку великої війни, йдеться у інфографіці Forbes Ukraine. Березень стане найбільшим місяцем за сумою міжнародного фінансування для України з початку повномасштабного вторгнення. Попередній рекорд був у квітні 2023 року – $5,6 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.