Україна отримала від МВФ перший транш на $2,7 млрд у межах нової програми /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

Україна отримала від МВФ перший транш на $2,7 млрд у межах нової програми

з особистого архіву

Міжнародний валютний фонд у межах нової програми розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) надав Україні перший транш, повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Це 2 млрд спеціальних прав запозичень, що дорівнює близько $2,7 млрд», – написав Пишний.
  • Він зазначив, що рішення про негайне виділення траншу Рада директорів МВФ погодила минулої п’ятниці, 31 березня.
  • «Дякуємо партнерам за швидку допомогу та вже активно працюємо для успішного проходження першого перегляду програми і отримання наступного траншу від МВФ», – додав очільник НБУ.

Контекст

Місія МВФ на чолі з паном Гевіном Греєм працювала 13–17 лютого у Варшаві, щоб оцінити виконання Україною умов Моніторингової програми для України із залученням Ради директорів МВФ (Program Monitoring with Board Involvement). Програму погоджено за результатами дискусій між Україною та МВФ, що відбувалися у Варшаві 8–15 березня. 

31 березня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакету підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд. Перший транш на $2,7 млрд Україна мала отримати найближчим часом. Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на $4,5 млрд.

Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.

Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні