Україна офіційно почала сезон відбору газу із ПСГ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна почала найпізніший за останнє десятиліття відбір газу з ПСГ

«Укртрансгаз» 7 листопада розпочав відбір газу зі сховищ Фото Getty Images

Оператор газосховищ – «Укртрансгаз» – 7 листопада розпочав відбір газу із ПСГ. Це найпізніший офіційно зафіксований початок відбору газу за останнє десятиріччя, йдеться у повідомленні компанії.

Ключові факти

  • Наразі відбір газу ведеться на одному газосховищі, яке було обрано для старту відбору через максимальну гнучкість у регулюванні технологічних режимів. 
  • В УТГ зазначили, що рекордно пізній старт відбору цього року пов’язаний із кількома основними факторами: сприятливими погодними умовами; підвищенням інтересу до закачування газу в українські ПСГ з боку компаній-нерезидентів; загальним скороченням рівня енергоспоживання.
  • «Наразі можемо сказати, що система успішно пройшла сезон закачування та готова до проходження опалювального сезону. Ми розуміємо, що перед нами стоять непрості виклики та найважча зима в історії незалежної України. Однак до роботи, як завжди, готові та зробимо все від нас залежне, щоб у домівках, прихистках, лікарнях, школах і садочках України було тепло», – зауважив голова «Укртрансгазу» Сергій Перелома.

Контекст

Міненерго прогнозує, що споживання газу під час опалювального сезону 2022–2023 зменшиться на 40%, порівняно з минулим. За даними Міненерго, прогнозне споживання газу в осінньо-зимовий період складатиме близько 11,7 млрд куб. м. Для порівняння, минулого опалювального сезону було використано 19,4 млрд. Кабмін наразі шукає додаткові 3–4,9 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону, враховуючи різні сценарії.

Україна має домовленості зі США про надання від американських видобувників 2 млрд куб. газу протягом четвертого кварталу цього року й першого кварталу наступного, заявляв раніше премʼєр Денис Шмигаль.

Сьогодні він зазначив, що Україна має достатньо накопиченого газу та вугілля для проходження опалювального сезону. За словами Шмигаля, у газосховищах є 14,6 млрд кубометрів газу, а на складах ТЕС і ТЕЦ – 1,5 млн т вугілля, що майже вдвічі більше, ніж необхідні гарантовані запаси. Шмигаль додав, що відносно м’яка осінь та економія енергоресурсів дозволяє Україні закачувати газу більше, ніж його відбирається.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні